12.9 C
Petak, 26. travnja 2024.
VRAPČANSKI POTOK

FOTO Imamo državnog kadetskog prvaka, strijelac Luka Jambreuš osvojio je zlato

Streljački športski klub Podravka imao je svoje predstavnike na Prvenstvu Hrvatske za kadetske kategorije u disciplini zračna puška održanom na zagrebačkoj streljani Vrapčanski potok.

Luka Jambreuš, Dominik Trtanj, Dinko Blažek i Gregor Gašparić otpucali su 555 krugova, osvojivši ekipno drugo mjesto iza prvoga Končar-Zagreba 1786 koji je imao četiri više. Papirničar iz Rijeke bio je treći s 551 otpucanim krugom.

Gledaju li se kadeti pojedinačno, Jambreuš je sa 193 kruga kao najbolji ušao u finalno gađanje gdje je s dodatna 93 kruga došao do ukupnog rezultata od 286, posljedično i zlata te naslova državnog kadetskog prvaka. Trtanj je u osnovnome dijelu ostvario rezultat od 186 krugova. Plasirao se u finale, pogodio još 88 krugova i s 274 osvojio osmo mjesto. Dodajmo kako je Trtanj, u kontekstu mlađih kadeta, bio drugi sa 186 otpucanih krugova. Osvojio je srebro.

Blažeku je sa 176 krugova pripalo 47. kadetsko mjesto, a Gašpariću 54. sa 175.