10.7 C
Nedjelja, 5. svibnja 2024.
Karate klub Đurđevac

FOTO Ivan Jurčić se s prvenstva u karateu vratio kao prvak Balkana

Hrvatska dječja karate reprezentacija je u ukupnom poretku zauzela 6. mjesto s 3 zlatne, 1 srebrnom i 2 brončane medalje, što je super rezultat.

Članovi Karate kluba Đurđevac, Ivan Juričić i Niko Marović, sudjelovali su kao članovi Hrvatske dječje karate reprezentacije na Balkanskom prvenstvu u karateu za djecu, koje se održalo u Turskoj u gradu Istanbulu, a na kojem je nastupilo 711 najboljih natjecatelja iz 11 država.

Ivan je nastupio u subotu, te je u 4 borbe redom pobijedio natjecatelja iz Turske 1:0, Bosne i Hercegovine 1:0, Srbije 2:1. U finalnom meču pobijedio je 3:0 još jednog natjecatelja iz BIH te se time okitio titulom prvaka Balkana.

U nedjelju je nastupio drugi član, Niko Marović, koji je nažalost u repasažnom meču izgubio od natjecatelja iz Srbije 1:0 te time zazuzeo visoko 7. mjesto.

Čestitke osvajačima uputio je i Predsjednik Hrvatskog karate saveza i glavni tajnik Europske karate federacije Stjepan Čelan.

Ivana i Niku su za ovo natjecanje pripremali glavni trener Luka Cestar i kondicioni trener Ivan Đurocij.