16 C
druga pobjeda zaredom

FOTO Ivković pronašao lijek, Farmaceuti slavili protiv Istre, Pejić načeo, a Ivanovski dovršio Puljane

Uoči ovog susreta, Slaven je bio sedmoplasirana momčad sa 17 bodova, dok je Istra bila na devetom, pretposljednjem mjestu s 13 bodova. Istru već duže vrijeme potresa financijska kriza, dugovi se gomilaju, a u posljednje vrijeme priča se o novom vlasniku kluba koji bi pokrio dugove i izveo klub na pravi put. Igrači Istre nisu primili plaću više mjeseci, te krpaju kraj s krajem.

Slaven Belupo danas je na Gradskom stadionu ugostio Istru 1961 u sklopu 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Uoči ovog susreta, Slaven je bio sedmoplasirana momčad sa 17 bodova, dok je Istra bila na devetom, pretposljednjem mjestu s 13 bodova. Istru već duže vrijeme potresa financijska kriza, dugovi se gomilaju, a u posljednje vrijeme priča se o novom vlasniku kluba koji bi pokrio dugove i izveo klub na pravi put. Igrači Istre nisu primili plaću više mjeseci, te krpaju kraj s krajem. Tomislav Ivković ocijenio je da su takvi igrači Istre najopasniji, upravo jer igraju za sebe i svoju promociju, nemaju imperativ rezultata.

Pred šestotinjak gledatelja, Slaven je poveo već u trećoj minuti. Vrljičak i Ivanovski odigrali su dupli pas na lijevoj strani, te je Vrljičak ubacio u srce šesnaesterca gdje je Pejić samo stavio nogu i gurnuo loptu u gol za vodstvo 1-0! Istra je uzvratila u 15. minuti kada je Katić izgubio loptu u opasnoj zoni, ali u nastavku akcije ubačaj Istre nije bio dovoljno dobar da bi se nešto dobilo od njega. Pokušao je Pejić nakon kornera, ali neprecizno. Istra je svoje prilike čekala iz kontre i polukontre, ali i grešaka Slavena. Nakon duplog pasa s Ofosuom, Jelavić je izašao oči u oči s Markovićem, ali mu golman Slavena brani sjajnu priliku, igrala se 30. minuta. Preselila je Istra igru na polovicu Slavena posljednjih desetak minuta prvog dijela, zaprijetio je Bertoša udarcem iz daljine preko gola, a uzvratio je Purić na drugoj strani, ni njegova lopta nije pronašla put do mreže. Sjajnu priliku imala je Istra u posljednjim sekundama prvog dijela, ubačenu loptu iz prekida igrač Istre šalje preko gola, dojam je da je mogao bolje reagirati. Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom 1-0.

Nk Slaven Belupo - Nk Istra

Na poluvremenu Ivković je uveo Bogojevića umjesto Pejića. Pokušala je Istra iz daljine, ali sve su to bili jalovi pokušaji. U 65. minuti Bouadla je sjajno poslužio Bogojevića koji je biciklom ‘slomio’ svog čuvara, te pogodio vratnicu! Izvrsna prilika za Slaven, ali rezultat se nije mijenjao. U tim trenucima igrao se uzbudljiv nogomet, opet je sijevnula kontra Slaven Belupa, Bouadla je povukao, uposlio Rebernika desno koji je loptu ubacio na petereac, gdje Slavenov Francuz nečuvan puca preslabo po sredini! Odmah je uzvratio Ofosu udarcem s dvadesetak metara iskosa, ali je Marković bio spreman. Pokušala je Istra doći barem do boda, ali su Farmaceuti uspješno zatvorili prilaze golu. Još jednu fantastičnu kontru Slaven nije uspio realizirati, Arap je sjajnom loptom uposlio Rebernika, koji je zapucao zicer, pucao je ravno u Ćorića. Mogao je i Ivanovski zaključiti priču, ali je opet spretniji bio gostujući vratar. Ono što mu nije pošlo za rukom u 88. minuti, uspio je u sudačkoj nadoknadi. Mladi Arap sjajno je uposlio Mirka Ivanovskog koji zabija pored nemoćnog Ćorića za 2-0! Šesti gol Ivanovskog u prvenstvu za potvrdu velike pobjede.

Nakon poraza od Dinama, Slaven je upisao dvije važne pobjede. Promašili su Farmaceuti dosta dobrih prilika, ali veseli stvaranje istih. Tri boda su tu. Koprivničanci sada imaju 20 bodova i ostaju na sedmom mjestu, šesta Lokomotiva udaljena je dva boda. U idućem kolu, 2. prosinca, Belupo putuje u Osijek odigrati susret protiv istoimenog domaćina.

SLAVEN BELUPO: Marković – Purić, Musa, Katić – Vrljičak, Trebotić (od 75. Arap), Vidović, Bouadla, Rebernik – Ivanovski, Pejić (od 46. Bogojević).
TRENER: Tomislav Ivković.

ISTRA 1961: Ćorić, Gojković, Kokorović, Čuljak, Bertoša, Ofosu od 72. Maksimović), Hadžić (od 55. Prelčec), Vojnović, Grujević, Puclin, Jelavić (od 80. Matyazh).
TRENER: Darko Raić-Sudar.