15.7 C
Subota, 27. srpnja 2024.
AK KOPRIVNICA

FOTO Iza koprivničkih atletičara bogati je sportski vikend, nastupili su na mitinzima u Samoboru, Zagrebu, Sisku i Novom Marofu

Posljednje nedjeljno natjecanje na kojem su sudjelovali koprivnički atletičari bio je treći po redu brdski maraton Ivanec - Novi Marof. Osim glavne utrke na 42 kilometra, održana je i utrka na 14 kilometara Fun&Pain Trail Čevo- Novi Marof

Iza članova Atletskog kluba Koprivnica je izuzetno aktivan sportski vikend u kojemu su nastupili na čak nekoliko natjecanja.

U petak, u Samoboru je održana 59. po redu Noćna utrka grada Samobora koja je okupila više od 370 natjecatelja koji su trčali samoborskim ulicama dugim pet kilometara. Utrku u Samoboru otrčala je Lora Žuliček koja je u konačnici zauzela odlično peto mjesto s vremenom 19:56.

Nedjelja je bila posebno aktivna za koprivničke atletičare, počevši s natjecanjem Race Walking Road 1 Grand Prix Croatia 2022. koje se održalo u Zagrebu. Tija Požgaj osvojila je drugo mjesto u konkurenciji limačica na brzom hodanju na 1000 metara u vremenu osobnog rekorda 6:04:00. U ukupnom poretku, Tija Požgaj nalazi se na prvom mjestu s 24 boda.

Nedjeljno jutro bilo je rezervirano za drugo kolo Hrvatske atletske lige za limače i limačice koje se održalo u Sisku. U konkurenciji limača 2012. godište, Teo Ištvan osvojio je prvo mjesto na utrci na 300 metara i treće mjesto u vortexu. U konkurenciji limača 2013. godište, Leni Novak osvojio je treće mjesto u skoku u dalj i sedmo mjesto na utrci na 300 metara. U konkurenciji limačica 2012. godište, Zara Štefanić je osvojila drugo mjesto na utrci na 300 metara i 18. mjesto u skoku u dalj. U konkurenciji limačica 2013. godište, Tia Lončarek je osvojila deveto mjesto na utrci na 60 metara i 12. mjesto u bacanju vortexa, Laura Babić je osvojila treće mjesto u bacanju vortexa i 15. mjesto na utrci 60 metara, Nika Tucković je osvojila 24. mjesto na utrci na 60 metara i 24. mjesto u skoku u dalj, Ella Sever je osvojila drugo mjesto u skoku u dalj i treće mjesto na utrci na 300 metara, Mia Marković je osvojila sedmo mjesto na utrci na 300 metara i 12. mjesto u skoku u dalj, dok je Katja Lazić osvojila osmo mjesto na utrci na 300 metara i peto mjesto u bacanju vortexa.

Štafeta limačica na utrci na 4×100 metara u sastavu Mia Marković, Ella Sever, Katja Lazić i Zara Štefanić osvojila je deveto mjesto, U ukupnom poretku limači su osvojili 108 bodova i 10. mjesto, a limačice su osvojile 165 bodova i sedmo mjesto.

Posljednje nedjeljno natjecanje na kojem su sudjelovali koprivnički atletičari bio je treći po redu brdski maraton Ivanec – Novi Marof. Osim glavne utrke na 42 kilometra, održana je i utrka na 14 kilometara Fun&Pain Trail Čevo- Novi Marof na kojoj je Ino Šepec u sveukupnom poretku osvojio treće mjesto s vremenom 1:22:53, dok je u kategoriji muškaraca od 30 do 39 godina zauzeo drugo mjesto.

atletski klub koprivnica
Ustupila Sonja Rušak

Nova smrt na cesti

UŽAS Poginula jedna osoba u nesreći između Koprivnice i Đelekovca, auto slupan, bicikl na prometnici

Kako doznajemo s mjesta događaja, jedna je osoba poginula u teškoj nesreći koja se oko 22 sata dogodila na...