12.9 C
uzbudljivo u virju

FOTO KK Podravac iz Virja poražen na svom parketu od Agrodalma, Šestakovih 21 poen nedovoljno za dobar rezultat

U sklopu 6. kola Prve hrvatske košarkaške lige KK Podravac iz Virja dočekao je Agrodalm. Uoči ovog susreta trener Mirko Hrženjak pozvao je sve navijače da ih dođu podržati protivjednog od favorita za naslov prvaka lige i upozorio kako Podravac mora pobijediti i nekog s vrha ukoliko žele osigurati ostanak u Prvoj ligi. Agrodalm je sjajno krenuo u sezonu i rezultat ih je izbacio kao favorite, dok su u Podravcu svjesni kako u ovoj sezoni moraju težiti ostanku u ligi.

U sportskoj dvorani u Virju igrao se uzbudljiv susret. Poluvrijeme je otišlo na stranu gostiju s tri razlike, 40-43, a kako se krenulo u treću četvrtinu, činilo se da su domaći posustali i da će gosti lako upisati pobjedu. Međutim, domaći su stisli gas i dostigli goste, a početkom zadnje četvrtine serijom 5-0 ušli i u vodstvo.

Nažalost, to nije bilo dovoljno za dobar rezultat jer su tada i gosti ubacili u veću brzinu i sjajnim šutom stigli na osam poena prednosti pet minuta prije kraja. Manjak koncentracije u napadu i neoprezna obrana u ključnim trenucima bili su glavni razlozi današnjeg poraza. Susret je završio rezultatom 80-88 za Agrodalm.

Najbolji igrač gostiju bio je Domagoj Matić s 22 poena, 5 skokova i 3 asistencije, zabio je i Mijić 20 koševa, te Ribarić 17, dok je kod domaćih najbolji bio Nikola Šestak zabivši 21 poena i ostvarivši 9 skokova. Stefan Zadravec dodao je 15 koševa, 4 asistencije i 4 skoka.