Poraz Slavena Belupa

FOTO Kopićevi igrači zakazali, Split iz Koprivnice odnio sva tri boda

Tri vrijedna boda Splitu donio je Mišić s bijele točke u 69. minuti. Sudac Bebek u najmanju ruku dosudio je dvojbeni jedanaesterac.

Dvoboj najmlađih HNL trenera Kopića (38) i Sablića (36) pripao je gostujućem stručnjaku. Tri vrijedna boda donio mu je Mišić s bijele točke u 69. minuti.

Kopić uoči ove vrlo važne utakmice u borbi za opstanak nije mogao računati na ponajboljeg igrača Ozobića, koji je protiv Dinama zaradio treći žuti karton, te ozlijeđenog vratara Blaževića, dok Sablić na raspolaganju nije imao požutjelog vratara Zagorca i Blagojevića, koji odrađuje crveni karton. Gostujući trener stoga je na vrata postavio 23-godišnjeg Duku kojem je to bio HNL debi. Zanimljivo, Duka je tek treći vratar Splita u šestogodišnjoj prvoligaškoj povijesti. Osim Zagorca, za crvene je još samo branio Vuković.

U dvije međusobne ovosezonske utakmice uspješniji je bio Split. U Koprivnici je jesenas bilo 1:1, dok je na Parku mladeži Split slavio rezultatom 2:0. I zbog toga, ali i zbog plasmana na ljestvici Split je u ovoj utakmici bio blagi favorit.

Prohladno vrijeme nije na koprivnički stadion privuklo puno publike, a i oni koji su došli nisu mogli uživati u nekoj lijepoj igri u prvom poluvremenu. Iako je Slaven Belupo imao veći posjed lopte, nedostajalo je konkretnih prilika. Gosti su uspjeli u svojoj namjeri da natjeraju domaćina na duge lopte s kojima su Splitovi stoperi lako izlazili na kraj. Prva prava šansa u prvom dijelu utakmice dogodila se u 26. minuti kada je Savić snažno pucao s 20 metara, ali je lopta otišla kraj gola. Iznad gola je, pak, nekoliko sekundi prije odlaska na odmor pucao Ejupi.

Dodajmo da je u 33. minuti s terena zbog ozljede morao izaći mladi domaći stoper Međimorec, a zamijenio ga je Edson. Međimorec je u padu nakon skoka pred golom Splita teško ozlijedio ruku. Travnjak je napustio na nosilima.

Slaven Belupo u nastavak je krenuo nešto odlučnije. Nakon ubačaja Savića, Ejupi je iz voleja pucao preko gola. Igrala se 50. minuta. Pet minuta kasnije Štiglec je sa 16 metara dobro pucao, ali je Duka bio na mjestu. Bio je to prvi udarac u okvir gola na utakmici.

Nekoliko trenutaka kasnije zaprijetio je i Split. Mišić je iskosa snažno pucao, no Rozman je bio spreman. Utakmica je živnula.

U 60. minuti Pešić je ubacio pred vrata domaćina, Panamac Arroyo je bio praktički sam na nekoliko metara od gola, ali lopta ga je iznenadila i promašio je cijeli gol. Isti igrač u 66. minuti pucao je kraj gola. Dvije minute kasnije gosti su i poveli.

Sudac Bebek, naime, pokazao je na bijelu točku nakon što je Arroyo napucao Edson u kuk, nakon čega mu se lopta odbila u ruku. S tribine nije izgledalo da je bilo namjere, na Bebekovu odluku “poludjeli” su i domaći igrači, Paracki je čak i požutio, ali riječki sudac ostao je dosljedan.

Iako je Rozman umalo obranio, bivši igrač Slavena Belupa Mišić je iskoristio najstrožu kaznu za veliko slavlje igrača Splita i nekolicine njihovih navijača na tribinama. Split je ove sezone promašio četiri jedanaesterca, ali na žalost domaćina ovaj put se to nije dogodilo.

Pešić je ubrzo pucao s nekoliko metara, ali Rozman je obranio, a odmah potom je i Obšivač isprobao udarac, no njegova lopta je otišla kraj gola. Pešić je ponovno bio opasan, a Rozman je njegovu loptu skrenuo u korner. Franjić je u 86. pucao kraj gola. Slaven je nešto pokušavao, ali samo pokušavao. Kao da ih je dobiveni gol potpuno dezorijentirao.

Nakon 27. odigranih utakmica Split je s 40 bodova skočio na četvrto mjesto, dok su farmaceuti ostali na sedmom mjestu s osvojenih 27 bodova.

Slaven Belupo u prvoj utakmici polufinala Kupa u utorak gostuje u Rijeci, a za tjedan dana u prvenstvu u Koprivnici gostuje Istra.

Prva HNL, 27. kolo: Slaven Belupo – Split 0:1 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 482.

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Pomoćnici: Petrović i Grgić. Četvrti: Batinić. Delegat: Kolesarić. Kontrolor: Šarić.

Strijelci: 0:1 Mišić (’69, 11 m)

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rozman – Purić, Međimorec (od 33. Edson), Musa, Štiglec – Paracki, Jambor, Christensen (od 75. Arap) – Savić (od 59. Križman), Ejupi, Delić. TRENER: Željko Kopić.

SPLIT (4-3-2-1): Duka – Obšivač, Vrgoč, Rrahmani, Majstorović – Jukić (od 54. Pešić), Vidović, Grubišić (od 54. Galović) – Bagarić, Mišić (od 74. Franjić) – Arroyo. TRENER: Goran Sablić.

Žuti kartoni: ’64 Edson, ’68 Paracki (Slaven Belupo); ’29 Jukić, ’49 Obšivač, ’70 Bagarić, ’84 Majstorović (Split)