9.6 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.
Podravina se izvukla

FOTO Koprivnicu nekoliko minuta dijelilo od sva tri boda

Domaći Zeleni tijekom gotovo cijeloga susreta imali su potpunu kontrolu igre, no brojne prilike za povećanje vodstva ostajale su zapucane.

Nogmetaši Koprivnice i ludbreške Podravine u jučerašnjem su derbiju začelja podijelili bodove. Utakmica 23. kola Treće HNL Istok, igrana na koprivničkom Gradskom stadionu, završila je rezultatom 1:1. Strijelci su bili Nikola Leko za domaćine te Nikola Valjak za goste iz Ludbrega.

U najavi susreta trener Koprivnice Želimir Mešnjak naglasio je podizanje voljnog momenta, što je bilo vidljivo od prve minute jučerašnjeg dvoboja. Početni pritisak Koprivničanci su ubrzo okrunili i pogotkom. Na proigravanje Munivrane natrčao je Leko i preciznim udarcem postavio 1:0.

NK Koprivnica - NK Podravina Ludbreg 20.04.2016. // Foto: Matija Gudlin
Navijači // Foto: Matija Gudlin

Domaći Zeleni tijekom gotovo cijeloga susreta imali su potpunu kontrolu igre, no brojne prilike za povećanje vodstva ostajale su zapucane. Na veliku radost Ludbrežana, tri minute prije isteka devedesete ukazao se najbolji ligaški strijelac Nikola Valjak i kaznio nesmotrenost domaćina. Napadač Podravine ostao je neometan i bez problema ubačaj u kazneni prostor pretvorio u pogodak. Bio je to i konačni ishod utakmice.

– Jedino s čime sam zadovoljan je pristup igrača i stvorene prilike. No dok se toliko prilika ne iskoristi u momčad se počinje uvlačiti nervoza, a mi još nismo mentalno dovoljno jaki da bi to spriječili. Bili smo bolji protivnik u svim segmentima igre, no na nekim stvarima još trebamo poraditi – rekao je nakon utakmice trener Koprivnice Želimir Mešnjak.

Nakon 23 odigrane utakmice Koprivnica drži 14. poziciju s 23 osvojena boda, dok je Podravina 15. s tri boda manje.