8.2 C
igrao svih 90 minuta

FOTO Kristijan Bistrović u Ligi prvaka zaigrao za svoj CSKA od prve minute u porazu od češke Viktorije

Bistrović je bio zadužen za kreaciju igre iz pozadine, a već na samom početku uputio je opasan udarac koji je prošao tik pored vratnice češke Viktorije.

U petom kolu grupne faze Lige prvaka Kristijan Bistrović, nekadašnji igrač Slaven Belupa rodom iz Imbriovca, zaigrao je od prve minute u veznom redu svog CSKA iz Moskve u utakmici protiv Viktorije Plzen. Partner u vezi bio mu je još jedan Hrvat, Nikola Vlašić.

Bistrović je bio zadužen za kreaciju igre iz pozadine, a već na samom početku uputio je opasan udarac koji je prošao tik pored vratnice češke Viktorije. Upravo je njegov sigrač Nikola Vlašić bio strijelac vodećeg pogotka s bijele točke u 10. minuti, a sudac je na bijelu točku pokazao nakon akcije koju je započeo baš Kristijan Bistrović.

Viktoria je promašila penal u prvom dijelu, ali je u drugom taj isti igrač Prochazka izjednačio sjajnim udarcem. U 81. minuti Česi su u potpunosti preokrenuli susret na svoj mlin i poveli 1-2, što je i ostao konačan rezultat. Bistrović je u posljednjim pokušao ugroziti gol Viktorije s dva udarca, no nedostajalo je preciznosti.

Trener Goncharenko sve više prilika daje mladom Podravcu koji se vraća u ritam nakon nešto ozbiljnije ozljede gležnja. Bio je ovo drugi susret zaredom koji je Bistrović počeo od prve minute. I Bistrović i Vlašić odigrali su cijeli susret.

U grupi s Romom i Real Madridom od CSKA i Viktorije očekivala se borba za treće mjesto koje vodi u Europsku ligu. Nakon ovog susreta CSKA je i dalje treći, ali s istim brojem bodova kao i Viktoria. U zadnjem kolu Rusi gostuju kod Real Madrida, a Viktoria igra kod kuće protiv Rome.