7.1 C
nastavak prekinutog susreta

FOTO Lokomotiva osvojila bod u Koprivnici, Ivanovski dva puta vraćao Slaven u igru, Farmaceutima sedmo mjesto HNL za kraj godine

Kako je i najavljeno, susret Slaven Belupa i Lokomotive koji je u petak prekinut na poluvremenu zbog lošeg vremena danas je nastavljen u 14 sati. Utakmica je prekinuta kod rezultata 0-0. U ovakvim slučajevima, kada je utakmica prekinuta i nastavlja se u drugom terminu, vrijede sljedeća pravila. Nastavlja se od rezultata kod kojeg je prekinuta, dakle 0-0, u zapisnik za nastup za drugo poluvrijeme mogu se staviti novi igrači, a ne može nastupiti igrač koji je zamijenjen.

Svaka ekipa imala je pravo na dvije zamjene pošto su jednu iskoristile u prvom poluvremenu. Igrači koji su bili u prvih 11 nisu mogli biti stavljeni na klupu u zapisniku, a bilo je moguće u početni postavu staviti igrača s klupe ili novog igrača koji nije bio u zapisniku.

Kako je krenula utakmica, odnosno drugo poluvrijeme, Slaven je krenuo u promijenjenoj formaciji u odnosu na petak, sada su zaigrali 4-2-3-1, dok je Lokomotiva ostala u formaciji 4-3-3.

Kao i u petak, Slaven je imao inicijativu i stvarao prilike, a Ivanovskom je poništen gol nakon što je pospremio odbijenu loptu. Snimka je pokazala kako je gol opravdano poništen. Slavenu se otvarala sjajna prilika, međutim kriva predaja lopte rezultirala je kontrom Lokomotive. Krstanović je sjajno uposlio Capana koji je rutinski pospremio loptu iza Markovića za vodstvo Lokomotive 0-1! Igrala se 66. minuta. Farmaceutima nije puno trebalo da izjednače, u 70. minuti Trebotić je izveo korner, a Ivanovski je sjajno na prvoj stativi skrenuo loptu u gol za 1-1!

Trebala je samo jedna minuta da Lokomotiva ponovno dođe u vodstvo, Šunjić je odapeo s 25 metara u sam gornji kut Slavenova gola, Marković je bio nemoćan. 1-2 za Lokomotivu. Igralo se uraganski, u 73. minuti jedanaesterac za Slaven! Kolinger je srušio Pejića, a Pejin je pokazao na bijelu točku. Za 2-2 siguran je Mirko Ivanovski! Sjajan nogomet se igrao u Koprivnici  u drugom poluvremenu.

Dao je Ivković priliku mladom Dolčeku posljednjih desetak minuta na desnom krilu, a Bogojević se našao u dobroj poziciji u 81. minuti. Iskosa je slabo pucao u Šempera.

Nakon ukupno 90 minuta odigranih kroz četiri dana, rezultat posljednjeg ovogodšnjeg susreta Hrvatski Telekom Prve lige bio je 2-2. Dva gola Mirka Ivanovskog bila su dovoljna samo za neriješen rezultat. Iako su Farmaceuti imali inicijativu, dva udarca Lokomotive u okvir gola bila su dovoljna da izvuču bod u Koprivnici. Slavenu je jedino pobjeda igrala ulogu, s tri boda preskočili bi upravo Lokomotivu i završili polusezonu kao šesti. Ovako, Lokomotiva je šesta, a Slaven Belupo sedmi.

SLAVEN BELUPO: Marković – Vrljičak, Katić, Musa, Rebernik – Trebotić, Vidović – Tatar, Ivanovski, Arap (od 74. Bogojević) – Pejić (od 81. Dolček).
TRENER: Tomislav Ivković

LOKOMOTIVA: Šemeper – Valentić, Oluić, Kolinger, Barić – Capan, Šunjić, Burić – Ivanušec, Krstanović, Krajinović.