9.3 C
amaterski nogomet

FOTO Miklinovec uz sumnjivi penal pobjegao sa začelja, novi pad Koprivnice, Ferdinandovac protutnjao Krbuljinom

Tehničar je ponovno bio uvjerljiv i zabio šest komada, a neugodan domaći poraz upisali su Virovci

Po sunčanom vremenu i uvjetima idealnima za nogomet, odigrane su prve dvije utakmice 15. kola Prve ŽNL. Jedna se igrala u Koprivnici, druga u Đurđevcu, a više razloga za veselje imali su domaćini. Naime, Picoki su protiv Ivančana opravdali ulogu favorita i s pobjedom 3:2 upisali nova tri boda te se pridružili vrhu ljestvice, dok su Miklinovčani, kojima gori pod petama, odigrali 2:1 protiv Osvita. Oba gola postigao je Milas iz najstrože kazne, s time da je druga bila prilično dvojbena, a Dergez ju je dosudio pred kraj utakmice. Neki kažu da je i prvi penal bio upitan.

U Drugoj ŽNL danas se nije igrala nijedna utakmica, svi istrčavaju sutra, no zato je aktivno bilo u Četvrtoj NL BJ-KC-VT. Tehničar, očekivano, nije imao većih problema protiv zadnjeg Suhopolja, kojemu je podario šest komada. Tri Milek, dva Bači, jednog Kranclbinder. Legrađani su u Slatini odigrali 2:2 i uzeli važan bod, dok se županijski derbi igrao na molvarskom Krbuljinu, gdje su gostovali Ferdinandovčani. S obzirom na sličnu kvalitetu, očekivalo se neizvjesnih 90 minuta, no gosti su bili super uvjerljivi i slavili s čak 1:4. Napomenimo kako je dobila i vodeća Pitomača, i to s glatkih 3:0 Čazmu.

Igralo se i u Trećoj NL Sjever, gdje su odigrane sve utakmice. Križevci su bili najveći favoriti, jer su igrali na domaćem travnjaku protiv Virovitice, i tu su ulogu opravdali s 2:0. Virovci su nakon boda protiv Varteksa tražili tri domaća kontra Rudara, no grubo su prizemljeni s četiri komada u mreži. Jedan su i zabili. Koprivnica je, pak, gostovala u Međimurju, kod Dinama iz Domašinca. Tucaković je sa svojim pulenima lovio prvi proljetni bod, ako ne i sva tri, dobro je i počelo, poveli su preko Radotovića, no u nastavku se dogodio preokret i novi poraz koprivničkog trećeligaša, koji je i dalje zadnji.

Svi ostali igraju sutra, kada nas čeka jednako lijepo vrijeme, a u nastavku vam donosimo fotogalerije iz Miklinovca i Molva…