12.9 C
Ponedjeljak, 6. svibnja 2024.
TURNIR POLAZNIKA ŠAHA U ŠKOLAMA

FOTO Natjecale se 144 šahovske nade, ekipno najbolji Osnovna škola Antun Nemčić Gostovinski i Gimnazija Fran Galović

Županijski Šahovski savez i Šahovski klub e4 organizirali su u Koprivnici turnir polaznika šahovskih škola koji je okupio čak 144 natjecatelja.

U kategoriji do devet godina kod djevojčica prvo mjesto osvojila je Nora Ljaljić, a drugo Tia Draksler, dok je kod dječaka prvi Fran Mraz, a drugi Petar Pintarić.

U kategoriji do 11 godina kod učenica prva je Sofija Kučar, druga Luna Sokač te treća Franka Širec, dok je kod učenika prvi Samuel Zobunđija, drugi Gabriel Širec te treći Gabriel Kapitanić.

U kategoriji do 13 godina kod učenica prvo mjesto osvojila je Mia Marijan, drugo Petra Krajačić te treće Magdalena Šikulec, dok je kod učenika prvi Gašpar Žufika Marđetko, drugi Ivan Zagrajski te treći Petar Dimač.

U kategoriji do 15 godina kod učenica prva je Klara Mihalić, druga Lorena Đuroci te treća Jelena Kirin, dok je kod učenika prvi Petar Štefanec, drugi Grgur Zagrajski te treći Matija Mihočka.

U kategoriji do 17 godina prvo mjesto kod učenica osvojila je Andrea Radalić, dok je kod učenika prvi Emanuel Bunić, drugi Jan Horčička te treći Ivano Miloš.

U kategoriji do 19 godina kod učenica prvo mjesto osvojila je Eva Mihaljević, dok je kod učenika prvi Antonio Jakrlin, drugi Martin Bračun te treći Karlo Mijatović.

U kategoriji osnovnih škola ekipno je prvo mjesto osvojila Osnovna škola Antun Nemčić Gostovinski iz Koprivnice, drugo Ljudevita Modeca iz Križevaca te treće Đurđevac. U kategoriji srednjih škola prva je koprivnička Gimnazija Fran Galović, druga Strukovna škola Đurđevac te treće Obrtnička škola Koprivnica.

Najbolje ekipe nagrađene su prigodnim nagradama, dok su najbolji pojedinci dobili medalje i pehare.