10.2 C
Petak, 19. travnja 2024.
PRVA HNL

FOTO Nova glavobolja za Zekića, Slavenu u Šibeniku presudili bivši igrač i novi promašeni penal Krstanovića

Neće po dobrome nogometaši Slaven Belupa pamtiti Veliku subotu i gostovanje na Šubićevcu. Nadali su se bodovima i prestanku krize u koju su ušli, no u konačnici su je samo produbili i zadali dodatne glavobolje treneru Zoranu Zekiću. Tim više jer je Šibenik bio u još većoj krizi, koja je uključivala pet uzastopnih poraza. No danas je iz nje izašao pobijedivši 2:1

To, pak, znači da slavenaši već više od mjesec i pol ne znaju za pobjedu. Rijeka, Dinamo, Lokomotiva, Osijek i danas Šibenik uzeli su im puni plijen, a jedan jedini bod osvojen je protiv slabašne Istre, kada je bilo 0:0.

Delić nezaustavljiv, spašavala i greda

Unatoč tome, Zekić je na pressici uoči utakmice izjavio kako su njegovi igrači dobro radili tijekom proteklog tjedna, no današnji dvoboj za njega nije mogao krenuti u gorem smjeru, jer su domaćini poveli nakon 15-ak minuta igre. Praktički iz ničega. Delić je u jednom trku pobjegao Soldi, a pritom imao i mnogo sreće, kada je u gužvi loptu sretno proslijedio do Vidovića, koji je precizno opalio s ruba šesnaesterca i pogodio desni kut nemoćnog Sušaka.

slaven poražen u šibeniku

Iako se nakon toga očekivalo da će Farmaceuti ubaciti u višu brzinu to se nije dogodilo. Gledali smo veliku borbu u sredini terena, a uskoro vidjeli i novi pogodak Šibenika. Ponovno je koban po obranu gostiju bio Delić, koji je neobranjivo opalio s 20-ak metara, a lopta je uz pomoć vratnice ušla u mrežu. Bilo je to u 37. minuti. Pritom treba naglasiti da je Delić nedavno bio stanovnik svlačionice u Miškininoj ulici, no u Šibeniku se znatno bolje snalazi nego što je to bilo u Koprivnici.

S tim rezultatom otišlo se na odmor i pritom su slavenaši mogli biti sretni, jer je Grezda dvije minute prije odmora pogodio gredu. Zekić je, ne sumnjamo, na poluvremenu imao mnogo toga za reći svojim igračima.

Krstanović ponovno promašio s bijele točke

Odmah po nastavku ubacio je u igru Zapatu i Hoxhu, izvadio iz nje Bogojevića i Caimacova, a i rezultat se nakon pet minuta igre mogao smanjiti, jer su Šibenčani nespretnom reakcijom poklonili penal gostima. Ipak, Krstanović je promašio, odnosno Rogić mu je obranio.

Međutim, bio je to znak za puno bolju igru Slavena. Redale su se prigode, uglavnom je promašivao Krstanović, Hoxha je čak i zabio atraktivno, ali bio je u zaleđu. Sve to došlo je na naplatu u 66. minuti, kada je Crnac smanjio na 2:1. Velike zasluge imao je i asistent Hoxha, koji je projurio lijevom stranom i vratio povratnu prema strijelcu Crncu. On, pak, s nekih šest-sedam metara nije imao težak posao.

Do kraja utakmice slavenaši su stiskali, ali nekih većih prilika nije bilo. Šibenik se povukao, uspješno obranio i na kraju slavio velika tri boda. Novi težak tjedan je pred koprivničkim prvoligašem, u to nema dvojbe…

Sljedeća dva kola Farmaceuti će odraditi u Koprivnici. Prvo na Apaš, iduće nedjelje u 17 sati, dolazi Hajduk, a šest dana nakon njega i Gorica.