19.9 C
trud se isplatio

FOTO Plivači Cerina s regionalnog prvenstva donijeli čak 39 medalja

Najviše se pohvaljuju Marija Belčić, Karlo Tratnjak, Teo Munić, Petar Domanovac i Katja Koščak, koji su na ovom natjecanju isplivali limite za državno prvenstvo

Sjajni plivači Plivačkog kluba Cerine potpuno su izdominirali na Regionalnom prvenstvu Hrvatske i kući donijeli 39 medalja.

Iz kluba ističu da ih najviše vesele prva mjesta u štafetama i isplivani limiti.

U kategoriji početnika Maria Rihtarić osvojila je prvo mjesto u 50 slobodno, 200 slobodno, 50 leptir, 100 leđno i drugo mjesto u 50 leđno, 100 prsno, 100 slobodno. U kategoriji početnici nastupila je i Ana Hren koja je osvojila drugo mjesto u 50 leptir, treće mjesto u 100 prsno i 50 prsno. Jana Hraščanec bila je brončana na 100 leđno, dok je Matej Antolaš osvojio prvo mjesto u 100 prsno, drugo mjesto 50 prsno, a Borna Strah drugo mjesto na 50 slobodno i treće na 50 leptir.

U kategoriji mlađih kadeta Erik Petrić i Petar Domanovac bili su osvajači medalja. Erik Petrić je osvojio prvo mjesto na 200 slobodno, 50 leđno i 100 slobodno, drugo mjesto na 50 slobodno, 50 leptir, 100 leđno, 100 leptir. Treće mjesto osvojio je na 50 leđno, ali u kategoriji mlađih juniora. Petar Domanovac je bio prvi na 50 prsno i 100 prsno, drugi u 200 mix i treći na 100 i 50 leđno.

Od kadeta osvajači medalja bili su Karlo Tratnjak koji je osvojio drugo mjesto na 200 leptir, treće mjesto na 100 leptir i 400 slobodno. Marija Belić bila je druga na 400 mješovito, 200 prsno, a Teo Munić treći na 400 slobodno.

Mlađa juniorka, Katja Koščak osvojila je drugo mjesto u 200 leptir i treće mjesto u 50 leptir i 100 leptir.

– Najviše se pohvaljuju Marija Belčić, Karlo Tratnjak, Teo Munić, Petar Domanovac i Katja Koščak, koji su na ovom natjecanju isplivali limite za državno prvenstvo. Također, štafeta početnika osvojila je prvo mjesto u 4×50 mješovito i slobodno, kao i štafeta mlađih kadeta u 4×100 mix. Štafeta mlađih kadeta u 4×100 slobodno bila je druga. Ovakvi rezultati pokazuju kvalitetan rad trenera i trud plivača na treninzima – ističu iz kluba te dodaju da su plivače trenirali Lana Kovač, Matija Rušak, Goran Rihtarić i Martina Gregurek.