FOTO // Podravka izgubila od Siofoka, nove igračice predstavile se koprivničkoj publici

Podravka Vegeta u petak je odigrala prvu pripremnu utakmicu i izgubila od mađarskog Siofoka 16:22, poluvrijeme 11:9. Po prvi put su se koprivničkoj publici predstavile nove Podravkine igračice Ivana Dežić, Lana Franković, Dora Krsnik i Selena Milošević.

Za ekipu Gorana Mrđena nastupilo je u ovom susretu samo 11 igračica, od kojih su dvije vratarke. Mirjana Milenković oporavlja se od ozljede, a mlađe djevojke su u kadetskoj i juniorskoj reprezentaciji.

Rezultat nije bio u prvom planu, kao što neće biti ni na većini pripremnih turnira. Mrđen je dao priliku svima nakon svega tjedan dana treninga, dok je Siofok u pogonu već mjesec dana i ta se razlika osjetila.

No, angažman Podravkinih igračica bio je dobar, na borbenosti im se ne može prigovoriti. Zadovoljan je Mrđen bio i odrađenim zadacima u obrani, a za napad će biti potrebno još dosta uigravanja.

Hrvatske prvakinje sljedećeg vikenda nastupit će na turniru u Slovačkoj.

Uoči utakmice direktorica koprivničkog kluba Božica Palčić čestitala je rođendan Ekatarini Nemaškalo i predala joj buket cvijeća.

Selena Milošević došla je iz Zameta, a u prvom nastupu postigla je tri pogotka // Foto: Mario Kos

PRIJATELJSKA UTAKMICA

PODRAVKA VEGETA – SIOFOK 16:22 (9:11)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 120. Suci Davor Lončar i Zoran Lončar (Hrvatska).

PODRAVKA VEGETA: Jukić, Kapitanović; Nikšić 1, Dežić 1, Krsnik 2, Milošević 3, Džono 3, Nemaškalo 4, Dragišić, Vidak 2(2), Franković. TRENER: Goran Mrđen.

SIOFOK: Pastrovics, Salamankha; Hrbkova 3, Gonzalez 1, Orban 2, Petersen 2, Such 5, Logvin 2, Malati 2, Deaki, Nemeth, Elghaoui 5. TRENER: Christian Dalmose.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 3(2), Siofok 2(2).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 minuta (Nemaškalo, Franković, Milošević), Siofok 6 minuta.

Općina Legrad

JAVNI POZIV Vlasnici vikendica na Šoderici imaju priliku otkupiti dodatno zemljište za svoje okućnice

Vlasnici parcela i vikendica na Šoderici često su pitali Općinu Legrad o otkupu dodatnog zemljišta za proširenje okućnice. Javni poziv Tako...