9.3 C
Utorak, 23. travnja 2024.
najveća pozornica

FOTO Podravka upisala sjajnu pobjedu protiv Vipersa, briljirala Milosavljević s 10 komada

Dok nije išlo, potegnula je Dejana Milosavljević, Podravkin 'cener'. U 48. minuti na kontu je imala devet pogodaka, no koncentracija ekipe pomalo je popuštala i Vipers se vraćao. Kratki post prekinula je Tsakalou krasnim lobom za 24-21.

Rukometašice Podravka Vegete napokon su zaigrale pred svojom publikom u Ligi prvaka. Najveće klupsko natjecanje uvijek napuni sportsku dvoranu Gimnazije Fran Galović, a ništa drugačije nije bilo ni danas. Gošće su stigle iz daleke Norveške, u pitanju je Vipers, norveški dream team, kako ga je nazvao trener Saračević u najavi susreta.

Nakon slabijeg izdanja u Metzu Podravka se morala pod hitno vratiti u pravi ritam. Debeli poraz u Francuskoj pripisan je lošem danu, a da bi to podcrtali trebalo je dati sve od sebe u današnjoj utakmici.

Otvorile su Podravkašice utakmicu fantastičnom serijom 5-0, no probudile su se i Norvežanke koje su ubrzo bile u egalu na 7-7. Ipak, opet mini serijom od 3-0 Podravka se našla na 10-7, a na odmor se otišlo s 13-12 za Podravku. Najbolja strijelkinja u prvom dijelu bila je Dejana Milosavljević s pet komada.

Drugi dio Risović je otvorila obranom, prvo jednom pa i drugom, a Podravka je opet bila na plus 3, na semaforu je pisalo 15-12. Na krilima čvrste obrane, prave Risović i raspucane Milosavljević Podravka je održavala i vodstvo od četiri i pet pogodaka razlike. Sredinom drugog poluvremena bilo je 22-18 za domaće rukometašice.

Dok nije išlo, potegnula je Dejana Milosavljević, Podravkin ‘cener’. U 48. minuti na kontu je imala devet pogodaka, no koncentracija ekipe pomalo je popuštala i Vipers se vraćao. Kratki post prekinula je Tsakalou krasnim lobom za 24-21, a tri minute prije kraja Podravka si je malo zakomplicirala stvari. Rezultat je bio 25-22 i dvije igračice manje u polju, što se Podravke tiče.

U zadnju minutu Podravka je ušla s +1, 25-24, a taj su rezultat sjajno zadržale do kraja i upisale prvu ovogodišnju pobjedu u Ligi prvaka.

U sljedećem kolu Lige prvaka Podravka gostuje u Mađarskoj kod Ferencvaroša, igra se u subotu u 15 sati. Prije toga koprivničke rukometašice odradit će svoje prvenstvene obaveze, u utorak im dolazi Dalmatinka.

Liga prvaka, 2. kolo grupne faze, 13. listopad, 18 sati

Podravka Vegeta – Vipers 25-24

Čestitamo!

[FOTO] BRAVO! Ludbreške mažoretkinje s Državnog prvenstva vratile se s čak šest medalja

Prekrasne vijesti stižu nam iz Ludbrega! Naime, ludbreške mažoretkinje ostvarile su izvrsne rezultate na Državnom prvenstvu u mažoret plesu održanom...