7.1 C
Subota, 27. travnja 2024.
ehf kup

FOTO Podravka Vegeta maestralnim drugim poluvremenom razbila Craiovu u njenoj dvorani, Risović zaključala vrata

Rumunjke nisu odustajale, hvatale su priključak i u posljednjih deset minuta ušlo se s dva gola prednosti Podravke, no sjajna obrana i realizacija Holešove lome Craiovu na plus 4.

Gostovanje u Rumunjskoj za Podravku je značilo susret sa starim poznanicama iz Craiove. Ove dvije ekipe odmjerile su snage u finalu kvalifikacijskog turnira za Ligu prvakinja koji je igran baš u Koprivnici. Rumunjke se poraza dobro sjećaju, a u mislima im je danas zasigurno bila i osveta.

Susret EHF kupa počeo je u 18.30 sati.

Podravka je uoči susreta bila vodeća momčad skupine zahvaljujući dvije pobjede iz dva susreta, dok su Rumunjke doživjele pobjedu i poraz.

U prva dva napada i sedmercu Podravka je pogodila okvir gola sva tri puta. Povele su domaće rukometašice, a listu pogodaka Podravke otvorila je Milosavljević. Kriva dodavanja u napadu rezultirala su s 3-1 za domaće, a onda je Čigirinova promašila i drugi sedmerac. Nije najbolje krenulo za Podravku, no u 11. minuti Risović sjajno brani sedmerac i udarac s krila.

Obrane Risović nisu imale željeni učinak, i dalje su se Podravkašice mučile s realizacijom, išlo je Ihnjevu, sve dok nije i ona počela promašivati. Čigirinova i Milošević zamijenile su Jožekovu i Milosavljević u napadu, a golovi Karlovčan i Debelić vratili su Podravku na minus jedan. Već u idućem napadu Risović brani i Džono vraća utakmicu u egal.

Na pauzu se otišlo s neriješenih 10-10, a drugi dio počeo je golom Čigirinove za prvo vodstvo Podravke na utakmici. Sjajno je branila Risović, sjajno je i Podravka igrala obranu, pa je suklando tome Milosavljević digla na +2. Puno su bolje Koprivničanke krenule u drugo poluvrijeme nego što su u prvo.

Vratila se Craiova na 15-15, no tada suci domaćoj ekipi isključuju dvije igračice i u tom su trenutku Podravkašice pobjegle na plus dva, a onda i na plus tri. Slijedilo je nekoliko promašaja, a onda Ihnjeva zabija u 47. minuti za gostujuće vodstvo 15-19.

Turk je zabila za plus pet, s igračicom manje, što Rumunjke ekspresno vraćaju na 21-24. Craiova je došla na dva pogotka zaostatka, ali Debelić se sjajno izborila za prostor i zabila za prednost tri pogotka, a kao šlag još Risović brani.

Minutu i 15 sekundi prije kraja Saračević je zvao time-out, na semaforu je bilo 23-25 za Koprivničanke. U posljednjem napadu Podravka je iz trećeg napada zabila za konačnih 23-26, strijelkinja je bila Ihnjeva.

Sjajna igra Podravke u drugom poluvremenu i sjajne obrane Risović donijele su nova dva boda Saračevićevoj ekipi. Sjajan je ovo početak europskog proljeća za Podravku, ostvarene su tri pobjede u tri susreta, od čega su dva bili gostujući.

Dobro je znati

Prijatelji s povlasticama su posebna kategorija ljubavnika, evo koja pravila treba odrediti

Ovo je najvažniji dio. Dobar prijatelj je netko tko vas dobro poznaje i s kim možete biti iskreni, zato...