30.2 C
Ponedjeljak, 17. lipnja 2024.
ipak nema europe

FOTO Podravka Vegeta slavila protiv Viborga u ovogodišnjem oproštaju od Europe pred punom dvoranom Gimnazije

U koprivničkoj gimnazijskoj dvorani danas je odigrana uzvratna utakmica trećeg kola kvalifikacija za EHF kup. Podravka Vegeta dočekala je danski Viborg, a Podravkašice su u prvoj utakmici u Danskoj uvjerljivo poražene s velikih 15 razlike, te su uzvratnu utakmicu igrale više za čast nego za rezultat. Ipak, kap nade je postojala. Na ugodno popunjenim tribinama mogli su se vidjeti i gostujući navijači pristigli iz Danske, ukupno je bilo preko 1500 gledatelja.

U prvoj utakmici Podravkašice su puno promašivale, a zadovoljile su samo Vidak i Kapitanović. Ipak, Podravkašice su dobro krenule u domaću utakmicu, na golu je ponovno sigurna bila Kapitanović, a Vidak je nastavila voditi napad. Poluvrijeme je završilo rezultatom 10-10.

U drugom poluvremenu situacija je također bila izjednačena, u 49. minuti rezultat je bio 17-17, ali su rukometašice Vegete stisnule gas i sačuvale čast pobijedivši u uzvratu ekipu Viborga s 21-20. Ponajbolja igračica susreta bila je Ivana Kapitanović na golu, te Ivana Dežić s pet pogodaka i Marijeta Vidak sa sedam.

Bila je ovo posljednja europska utakmica za Podravka Vegetu ove sezone, za osvojiti ostaju nacionalno prvenstvo i kup, pa dogodine ponovno pokušati doći do Europe.

PODRAVKA VEGETA: Jukić, Kapitanović, Ećimović; Turk, Dežić, Karlovčan, Popović, Toth, Džono, Mrđen, Franušić, Vidak, Pavlović, T. Petika, Horvat, Debelić.
TRENERICA: Snježana Petika

VIBORG: Poulsen Vestergaard, Olsen Nordstrom; Lundgreen, Hald, Strömberg, Joergensen, Haugsted, Hansen, Nolevska, Nielsen, Norgaard Osterballe, Hykkelbjerg, Hoeg-Poulse, Nielsen Filtenborg, Jensen.
TRENER: Allan Heine Pedersen

EHF kup, treće pretkolo

Podravka Vegeta – Viborg 21-20

ROADPOL

Ljudi, oprez! Policija od danas provodi posebnu akciju, “ciljaju” cijeli tjedan na točno ove vozače

Kako bi smanjili broj prometnih nesreća, naša policija od danas provodi posebnu akciju na prometnicama. Radi se o nadzoru alkohola...