12.9 C
delo ehf liga prvakinja

FOTO Poraz u Danskoj, Odense opet nerješiva enigma za Podravkašice

Na vratima je sjajna bila Yuliya Dumanska koja nas je sve razmazila na sjajne obrane u velikom broju, no individualna kvaliteta igračica danske ekipe više je dolazila do izražaja pa su tako na odmor otišle s prednošću 18-10.

Više od mjesec dana prošlo je od zadnje europske utakmice Podravka Vegete. Danas su rukometašice Zlatka Saračevića gostovale u Danskoj kod snažnog Odensea, baš onog Odensea koji je Podravki nanio bolan domaći poraz kad je bilo 17-33.

Pogledom na tablicu vidjelo se kako je Odense uoči ovog susreta u devet susreta DELO EHF Lige prvakinja imao pet pobjeda i četiri poraza, dok su koprivničke rukometašice ostvarile jednu pobjedu i pet poraza.

Selena Milosavljević zabila je prvi gol za Saračevićevu ekipu čime je poravnala na početnih 1-1, no Dankinje su nakon pet minuta vodile s 4-1. Deset minuta nakon početka susreta Saračević je bio ponukan pozvati minutu odmora kako bi vratio fokus svojim igračicama koje su teško pronalazile put do gola.

Dosta loše su Podravkašice krenule u drugi dio susreta. Dok je Odense kombinirao i zabijao, Podravka je bez pogotka bila punih 10 minuta što je podsjećalo na scenarij iz prvog susreta u Koprivnici kad je Saračevićeva ekipa zabila samo pet golova u drugih 30 minuta.

Post je prekinula Korina Karlovčan zabivši s krila u 40. minuti i 12. sekundi, kad je rezultat bio 25-11. Probudile su se Podravkašice, no ipak malo prekasno. Konačan rezultat bio je 35-20 za Odense.

Sljedećeg vikenda Podravka Vegeta igra domaći susret s rumunjskoj Ramnicu Valceom.