14 C
Petak, 3. svibnja 2024.
prva hnl

FOTO Promašeni jedanaesterac i glupost Muse Slaven koštali pobjede, navijači nezadovoljni Ivkovićem tražili njegov odlazak

U sklopu osmog kola Hrvatski Telekom Prve lige u Koprivnici je danas gostovao Rudeš. Posljednjeplasirana momčad prvenstva stigla je odigrati susret s Farmaceutima koji su u prošlom kolu doživjeli ozbiljniji domaći poraz od Lokomotive, bilo je 2-5.

Danas je slijedila nova utakmica, prilika za iskupljenje, a Ivković je najavio neke promjene u sastavu. Gordana je stigao noćas iz Izraela, a Mendy fizički nije bio spreman. Na njihova mjesta upali su Bačelić-Grgić i Jelić. Isto tako, ovo je bila četvrta domaća utakmica Farmaceuta koju su zaredom igrali kod kuće.

Slaven Belupo u prvom dijelu nije uspio naplatiti bolju igru. Puno prilika, no bez pogotka. Neprecizni su bili Bongongui, Puclin, pa i Bogojević. Najveću šansu Farmaceuti su imali u 32. minuti kada je glavni sudac dosudio jedanaesterac i pokazao crveni karton igraču Rudeša, iz igre je morao Oluić. Bačelić-Grgić primio se kaznenog udarca no isti je promašio.

Odmah na početku drugog dijela Ivković je uveo Gordanu i Mendya koji nisu našli mjesto u prvih 11, a Slaven je poveo u 55. minuti. Za vodstvo 1-0 strijelac je bio Matej Jelić.

Nk Slaven Belupo - Nk Rudeš

Dugu loptu na lijevu stranu uhvatio je Gojković, a njegov ubačaj iz prve imao je nezgodnu putanju prema golu Markovića, no nije bilo pogotka. U 82. minuti glupost je napravio Musa koji je dobio drugi žuti karton i morao je na prijevremeno tuširanje. Skupo je koštala glupost Muse jer Rudeš je stvari vratio na početak u 85. minuti.

Vojković se sjurio s desne strane, odigrao dupli pas s napadačem, izašao sam na Markovića i rutinski pogodio lijevom nogom za 1-1. Valja napomenuti kako su navijači s tribina Apaša nakon izjednačujućeg pogotka zapljeskali igračima Rudeša, a zatim glasno tražili odlazak trenera Ivkovića s klupe Slavena. Sudačka nadoknada iznosila je pet minuta.

Rudeš je tako u Koprivnici osvojio svoj drugi bod ove sezone iz svoje jedine prave akcije na utakmici, te prekinuo niz od šest poraza. S druge strane, Slaven je upisao svoj peti neriješeni susret ove sezone, a već u utorak igra kup utakmicu protiv Udarnika, dok u idućem prvenstvenom kolu putuje na Rujevicu kod Rijeke.

Hoće li uprava Slavena poslušati navijače i hoće li Ivković i dalje biti na klupi Farmaceuta do idućeg vikenda, vidjet ćemo u sljedećim danima.

SLAVEN BELUPO: Marković – Musa, Međimorec, Šarlija – Delić, Puclin, Vidović, Bačelić-Grgić, Bogojević – Bongongui, Jelić, još su igrali Mendy, Aparicio, Gordana.
TRENER: Tomislav Ivković

RUDEŠ: Banić – Andrey, Oluić, Boršić, Jukić, Joao Erick, Kalik, Mrkonjić, Obanor, Andrey, Vojković F., Vojković M., još su igrali Soldo, Wallace
TRENER: Ivan Matić

Prva HNL

Slaven Belupo – Rudeš 1-1

Prekrasna!

Sestra Andrea oduševila nas ružičastom haljinom i prekrasnim osmijehom

Danas se održao 7. kongres medicinski sestara u dvorani Domoljub. To je ujedno bila prilika da se medicinske sestre, primalje...