10.7 C
Srijeda, 1. svibnja 2024.
juniorsko prvenstvo

FOTO Šahistice Eva Mihaljević i Jelena Kokša državne prvakinje, Jan Horčička osvojio treće mjesto

Zajednica sportova Koprivničko-križevačke županije i Šahovski savez Koprivničko-križevačke županije sufinancirali su troškove nastupa na prvenstvu RH za županijske pobjednike u muškoj i ženskoj konkurenciji

Šahisti iz naše županije sudjelovali su na juniorskom prvenstvu Hrvatske u kategorijama do 17 i 19 godina u Splitu i ostvarili odlične rezultate donijevši kući čak tri pehara.

Eva Mihaljević i Jelena Kokša iz ŠŠK Konaki iz Novog Vrije osvojile su prvo mjesto i postale državne prvakinje dok je u muškoj kategoriji do 17 godina treće mjesto zauzeo Jan Horčička iz ŠŠK Koprivnica.

Od ostalih rezultata, u ženskoj kategoriji do 17 godina peto mjesto osvojila je Petra Karij iz ŠŠK Konaki, osma je bila Laura Lukinović također članica ŠŠK Konaki. Ivana Emili Turkalj iz ŠK Tomislav-Gorana iz Svetog Ivana Žabna osvojila je 12., a 15. mjesto Petra Kovač iz ŠŠK Konaki.

U muškoj kategoriji do 17 godina Matej Zadro osvojio je 12., Emanuel Bunić 13., a Ivan Martić 42. mjesto. Sva trojica su članovi ŠŠK Koprivnica. Karlo Šokec iz ŠK Picok iz Đurđevca osvojio je 52. mjesto.

U muškoj kategoriji do 19 godina Ognjen Domović iz ŠK Picok osvojio je 22., a Patrik Katalenić iz ŠK Križevci 30. mjesto.

Dodajmo da su Zajednica sportova Koprivničko-križevačke županije i Šahovski savez Koprivničko-križevačke županije sufinancirali troškove nastupa na prvenstvu RH za županijske pobjednike u muškoj i ženskoj konkurenciji. Pehare je pobjednicima uručio predsjednik Hrvatskog šahovskog saveza Ivica Brkić.