11.5 C
Ženska košarka

FOTO Seniorke Koprivnice ostvarile novu pobjedu, kapetanica Jelena: Nastavljamo borbeno!

Posljednja četvrtina bila je izazovna, ali unatoč gubitku s 13:18, njihova prednost je bila dovoljno značajna da se osigura konačna pobjeda.

Jučer su seniorke odigrale izuzetno dinamičnu i uzbudljivu utakmicu pred domaćom publikom protiv ekipe iz Solina, ostvarivši pobjedu rezultatom 64:58.

Započele su utakmicu s iznimnom koncentracijom i samopouzdanjem, pri čemu su demonstrirale miran i kontroliran pristup terenu. Prva četvrtina bila je izuzetno napeta, s rezultatom 12:11 u njihovu  korist, što je odmah ukazalo na to da će biti izazovna borba.

Unatoč kratkom preuzimanju vodstva od strane gošći u 18. minuti, seniorke su uspjele  zadržati stabilnost i otići na poluvrijeme s prednošću od 28:23.

ŽKK Koprivnica, košarka

Tijekom ostatka utakmice, uspjele su održati kontrolu nad ritmom igre unatoč upornim pokušajima suparnica da se vrate u utakmicu. Iako su gošće zabile tri trice u trećoj četvrtini, seniorke su uspjela zadržati vodstvo s rezultatom 23:17 u toj četvrtini.

Svoj komentar nakon utakmice dao je trener i David Vujčić.

– Bravo cure, evo pokazali smo karakter i u ovoj utakmici. Držali smo vodstvo od početka utakmice i smireno završili još jednu utakmicu u svoju korist. Nastavljamo s dizanjem forme kako se bliži kraj prvenstvu – poručio je trener Vujčić.

Djevojkama je ova druga uzastopna pobjeda te im je ostalo još tri utakmice do kraja sezone.

– Čestitam svojoj ekipi na još jednoj pobjedi u nizu. Kroz cijelu utakmicu smo igrale bez opuštanja, što se i odrazilo na rezultat koji smo tijekom cijele utakmice imale pod kontrolom. Iako je ostalo još samo tri utakmice do kraja sezone, očekujem od ekipe da završimo sezonu borbeno i timski baš kao i danas te ne sumnjam da će se do kraja sezone nanizati sve pobjede – zaključuje kapetanica Jelena.

Pred djevojkama je zasluženi vikend odmor, a nakon toga gostuju u Zaprešiću.

ŽKK Koprivnica

Triplat J. 16, Žufika Marđetko M., Hrastić M. 9 (1 x 3), Čehok V., Kadija P., Vidak Peić V., Kadija K., Kapetanić M. 14, Šestak V. 11, Široki K. 3, Granželić M. 2, Šestak K. 9 (1 x 3)

ŽKK Salona

Domjanović K., Orlandini V., Orlandini M. 9 (1 x 3), Radić S. 11, Balić L. 17 (1 x 3), Nekić M. 15, Ćoko F. 6 (2 x 3), Ljubičić E., Katić M., Krstulović K.