12.9 C
rođena prvakinja

FOTO Sjajna Ema Juričić obranila naslov Balkanske prvakinje u karateu na natjecanju u Srbiji

Članovi Karate kluba Đurđevac, Ema Juričić i Niko Marović, proteklog vikenda sudjelovali su kao članovi Hrvatske karate reprezentacije na 1. Balkanskom prvenstvu u karateu za škole na kojem je nastupilo 428 natjecatelja iz 8 država, održano je u Srbiji u gradu Novom Sadu.

Ema se u nedjelju borila u apsolutnoj kategoriji +49 kilograma,  2003. godište, a u kojoj je nastupilo 17 natjecateljica. U četiri borbe za redom pobijedila je dvije natjecateljice iz BIH, Srbije i u finalu natjecateljicu iz Hrvatske. Osvojila je zlatnu medalju i obranila titulu Balkanske prvakinje u karateu.

Niko Marović nastupio je u petak i nažalost izgubio u prvom kolu.

Hrvatska karate reprezentacija je u ukupnom poretku zauzela treće mjesto sa četiri zlatne, šest srebrnih i četiri brončane medalje, što je odličan rezultat. Čestitke osvajačima uputio je i predsjednik Hrvatskog karate saveza i glavni tajnik Europske karate federacije Stjepan Čelan.