10.7 C
Nedjelja, 5. svibnja 2024.
prva hnl

FOTO Slaven bliže pobjedi u okršaju s Istrom, no lopta jednostavno nije htjela u gol

Obje momčadi promatrale su ovu drugu kao ekipu koju moraju pobijediti, tako da se na radost navijača pred malim ekranima igralo otvoreno i napadački.

Utakmica sezone. Kako drugačije nazvati današnju utakmicu Slaven Belupa koji se slabijim rezultatima u posljednje vrijeme prebacio u borbu za opstanak? Dno je udaljeno samo tri boda, Lokomotiva ih ima 20, a današnji protivnik Istra ima isti broj bodova, 23, te utakmicu više.

No Istra je u pozitivnom nizu, dok Slaven nije, a kapetan gostiju Blagojević rekao je da je sad pritisak na Farmaceutima jer Istrijani su navikli biti pod pritiskom ispadanja, te kako su spremni prekinuti svoj negativan niz rezultata ostvarenih u Koprivnici. S druge strane, Karlo Lulić, igrač Slavena u najavi susreta kazao je da su svjesni uloga i da su najbolji kad je najteže.

Ipak, jedino pravo mjerilo je teren, a danas se igralo na Apašu. Hladno vrijeme i neugodni vjetar nikog nisu razveselili.

Stipić je krenuo u svojih klasičnih 3-5-2 s Kimom, Božićem i Godom u zadnjoj liniji, Bosec, Lulić, Paracki, Glavčić i Gamarra u vezi te naprijed Knoil i Iličić. Istra je izašla u sastavu 3-4-3, a posebna se pažnja obraćala na kapetana Blagojevića u vezi te Gržana i Japanca Haru u napadu.

Već u prvoj minuti greška Parackog stvorila je Istri polupriliku koja je završila lošim udarcem, a Slaven je uzvratio preko opasnog ubačaja Lulića koji nitko nije pospremio.  Igrala se 22. minuta kad su Farmaceuti dobro oduzeli loptu obrani Istre, gurnuli Knolla u priliku, a njega ruši branič Istre za najstrožu kaznu! Glavni sudac Jović provjerio je situaciju i preko VAR-a, čime se uvjerio u ispravnost svoje odluke.

Lopte se prihvatio Glavčić, pucao je u svoju desnu stranu, no vratar Istre Lučić pogodio je stranu i obranio penal! Lopte se nakon penala dočepao Slavenov Lulić i izborio prekršaj, a ubačaj u šesnaesterac posprema Iličić za vodstvo Slavena! Glavčić je mogao odahnuti…

Ipak, samo minutu prije kraja poluvremena Istra je izjednačila. Obrana Slavena skrivila je penal, a Gržan je bio precizan s bijele točke za 1-1.

Kako je počelo drugo poluvrijeme Slaven je imao ‘mrtvu’ šansu. Knöll je u 49. minuti promašio nemoguće, s pet metara promašio je gol i propustio donijeti vodstvo svom klubu. Veliku priliku Slaven je imao i u 77. minuti kad su Istrijani nakon kornera očistili loptu s gol crte. Da lopta nije htjela u gol svjedoči i Glavčićev udarac u 92. minuti, lopta je odsjela na stativi.

Bolje je Slaven izgledao u drugom dijelu nego što se to može reći za Istrijane, ali nisu to uspjeli kapitalizirati na terenu. Slijedi reprezentativna stanka, a vidjet ćemo hoće li najvjerojatniji novi direktor kluba Aleksandar Aleksovski odmah povući kakve kadrovske promjene.