4.6 C
Utorak, 16. travnja 2024.
četvrtfinale kupa

FOTO Slaven među četiri u kupu! Rudeš ga dugo mučio, iznenađenje spriječili Mioč i Hlevnjak kasnim pogocima

Odmora previše nema, jer već u subotu u Koprivnicu dolazi posljednja Gorica, a tom pobjedom Slaven se može izjednačiti na trećoj poziciji s Osijekom

Kao što je to prošli tjedan rekao trener Zoran Zekić, nogometaši Slaven Belupa ušli su u ključni dio sezone. Tim više pobjeda u Rijeci od prije tri dana dobiva još više na težini, a važna je i stoga što je Farmaceute napunila samopouzdanjem uoči jedne od najvažnijih utakmica u sezoni. One protiv drugoligaša Rudeša, koji je danas gostovao na Apašu i preko kojeg se tražio prolaz u polufinale kupa. Taj posao uspješno je odrađen, Slaven je pobijedio 2:0 i izborio plasman među četiri najbolja u ovom natjecanju.

Utakmica nije bila nimalo laka, što se znalo i unaprijed. Rudeš je vrlo ozbiljna momčad i već sad možemo reći, budući prvoligaš. U drugom rangu hrvatskog nogometa melju sve pred sobom, uvjerljivo su prvi i u toj odličnoj seriji rezultata doputovali su u Koprivnicu. Međutim, zna se tko vodi glavnu riječ u podravskoj metropoli. Zekić je vrlo ozbiljno pristupio ovom dvoboju, no zbog gustog rasporeda bio je prisiljen i rotirati tako da je bilo puno promjena u prvih 11. Kocijan je stavio traku oko ruke, odličan Čović bio je među vratnicama, a istrčali su još Soldo, Hlevnjak, Martinaga, Marina, Bašić, Mioč, Žuljević, Crnac i Krstanović. S druge strane, kapetan je bio Tomislav Srbljinović, bivši slavaneš koji je u Koprivnici prošao kompletnu školu nogometa, a igrao je i Luka Liklin, još jedan bivši mladi Farmaceut.

Slaven Belupo - Rudeš

Što se tiče same utakmice, prvu priliku promrzlih 400-tinjak gledatelja vidjelo je u 12. minuti, kada je Bašić, inače bivši igrač Rudeša, opalio s 20-ak metara, no lopta je otišla malo pored desne vratnice gostujućeg vratara Kralja. Nakon toga nismo vidjeli ništa punih 25 minuta. Igralo se na sredini, bez neke velike dominacije s bilo koje strane, a tada, u 38. minuti, Crnac je bio blizu pogotka. Primio je jednu visoku loptu, driblingom se riješio braniča i neometan sa sedam-osam metara pucao. Nažalost, ravno u vratara.

U zadnjoj minuti prvog poluvremena vidjeli smo i najveću priliku. Krstanović je odlično proigrao Žuljevića, koji je sam krenuo prema golu, ali ponovno je Kralj bio na visini zadatka. Šteta, bilo je to najbolje moguće vrijeme za postići pogodak. Ovako se na odmor otišlo čistih mreža, a Žuljević se iz svlačionice nije vraćao, baš kao ni Kocijan. Zamijenili su ih Božić i Christopoulos.

Međutim, ni to nije urodilo nekim plodom. Slaven je pokušavao, Rudeš se orijentirao na obranu, a prilika uopće nije bilo. Ponukalo je to Zekića za novim zamjenama, ušli su Manaj i Jambor umjesto Crnca i Martinage, no i dalje većih pomaka na terenu, osim nešto većeg pritiska Slavena nije bilo. U tim trenucima igrala se već 75. minuta i sve je nekako ukazivalo na produžetke i dodatnih 30-ak minuta smrzavanja ionako pothlađenih gledatelja.

Ipak, da do toga ne dođe pobrinuli su se Benedik Mioč u 88. i Filip Hlevnjak u 90. minuti. Mioč je zabio s ruba 16 metara, ali je lopta na putu prema golu dirala nekog od igrača Rudeša i promijenila smjer. Samo dvije minute kasnije opalio je Hlevnjak s 20-ak metara i sretno pogodio, a taj gol ide na dušu danas vrlo dobrom Kralju. Tako je Slaven ostao u utrci za Rabuzinovim suncem i čeka ždrijeb, odnosno polufinale koje se igra 5. travnja.

Nakon dugo vremena slavenaši su uspjeli povezati dvije pobjede, ali previše vremena za slavlje nema, jer već u subotu slijedi novo teško iskušenje. Naime, u Koprivnicu dolazi posljednja Gorica kojoj gori pod petama i koja mora loviti tri boda. Ipak, svjesni su i Zekićevi dečki da se eventualnom pobjedom mogu izjednačiti s Osijekom na trećoj poziciji i ne sumnjamo da će im motiva nedostajati. Taj dvoboj na rasporedu je u subotu u 18.10 sati.