Petak, 10. svibnja 2024.
Škola nogometa

FOTO Slavenovi pioniri poraženi, Bistrović pogodio za remi kadeta

Nakon četiri odigrana kola, pioniri s četiri boda drže 11., dok su kadeti sa sedam trenutno na četvrtoj poziciji.

Mlade snage koprivničkog prvoligaša Slavena Belupa nakon prošlotjednih su poraza od Dinama dočekali vršnjake Splita. Unatoč sjajnim igrama gostiju u prva tri prvenstvena kola, na Gradskom stadionu očekivali su se bodovi, no osvojen je tek jedan.

Gorupićevi pioniri pokleknuli su već početkom susreta. Splićani su već nakon 11 minuta igre imali prednost od 2:0, a do kraja prvog poluvremena postavili su i konačnih 3:0, što im je bilo dovoljno da zasjednu na vrh ligaške ljestvice.

Nešto uspješniji bili su kadeti, uspjevši otkinuti splitskim kadetima prvi ovosezonski bod. Domaćini su od 32. minute imali vodstvo, za što je zaslužan bio Leonard Bistrović, no u 79. minuti pojavio se gostujući Čovo i onemogućio slavlje mladih Slavenaša.

Nakon četiri odigrana kola, pioniri s četiri boda drže 11., dok su kadeti sa sedam trenutno na četvrtoj poziciji. Sljedećeg vikenda, 11. rujna, oba sastava putuju u Pulu gdje će se sastati s domaćom Istrom 1961, a dan prije drugo kolo odradit će i juniori koji dočekuju vinkovačku Cibaliju.