Subota, 20. travnja 2024.
TREĆA HNL SJEVER

FOTO Tužna subota za naše klubove, Varteks zaustavio Koprivnicu, Ždralovi uzeli puni plijen u Križevcima, palo i Virje

Sva tri naša kluba branila su domaće terene

Nakon gotovo tri mjeseca zimske pauze danas je počeo proljetni dio prvenstva u Trećoj HNL sjever. Na rasporedu je bilo 15. kolo, a što se tiče klubova s područja naše županije, prave poslastice igrale su se u Koprivnici i Križevcima.

Koprivnica je u vječitom rivalitetu gradova sa sjevera Hrvatske ugostila varaždinski Varteks. Očekivala se tvrda utakmica, a to smo i gledali, s time da su momčadi podijelile po bod. Bilo je 1:1.

Prvi pogodak na utakmici zabio je Tucaković u 25. minuti, nakon jednog odbijanca u gostujućem kaznenom prostoru. Gostujući golman ispao je iz igre, tako da Tucaković nije imao težak posao. Gosti su se u igru vratili 20 minuta prije kraja, kada je Mauro Benko, sin poznatijeg Leona, iskoristio nepažnju domaće obrane i zabio za konačnih 1:1. Koprivnica je bila nešto bolja, ali gosti su u sudačkoj nadoknadi imali vratnicu.

U Križevcima se igrao derbi kola, jer su snagu odmjerile druga i treća momčad s ljestvice. Drugim riječima, u prigorsku metropolu došla je Mladost iz Ždralova i kući se vratila sa sva tri boda. Bilo je 1:2, s time da su gosti već nakon prvih 45 minuta imali 0:2. Križevčani su zabili u nadoknadi vremena.

Virovci su, također, branili domaći teren, i to od Papuka iz Orahovice. Uoči dvoboja gosti su imali 10 bodova više, a sad su tu razliku dodatno podebljali za tri boda. Slavili su 0:1, no trebamo napomenuti da su domaćini pet minuta prije kraja promašili najstrožu kaznu. Na kraju dodajmo da su kratkih rukava ostali i igrači ludbreške Podravine, koji su poraženi u Virovitici.

Optužnica

Kupio 5,3 kilograma ilegalnog duhana, može i do godinu u zatvor!

Čak i godinu dana zatvora može dobiti jedan 55-godišnjak kojeg je policija "ulovila" u kupnji ilegalnog duhana. Osim što...