6.5 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.
atletika

FOTO Uspješni koprivnički atletičari u Ludbregu, Zagrebu i Puli

Na 10000 m kod muških deveto mjesto ukupno te prvo u kategoriji M50 osvojio je Zvonko Vrhovski sa 37:27.00.

U subotu, 18.03.2017., u povodu proslave dana grada Ludbrega održana je utrka Centrum Mundi 2017.

Trčale su se tri trke: učenička na 1400 m, te trka na 2500 m i 10000 m.

U učeničkim utrkama dječaka 5. i 6. razreda pobijedio je Jan Tisaj, drugi je bio Mateo Šegović te treći Sven Džendžo a slijedili su atletičari Luka Jug, Ivan Bebek, Petar Cenko, Jakov Jurić.

Kod djevojčica prva tri mjesta također su osvojile koprivničke atletičarke i to prvo mjesto Tara Rušak, drugo Josipa Mikulec, treće Katja Ljubić, a u trci je nastupila i Barabara Džendžo.

Kod dječaka 7. i 8. razreda Leopold Jurić zauzeo je prvo mjesto.

U utrci na 2500 m apsolutno te u kategoriji M19 pobijedio je Luka Šostarić sa 8:01.00.

Leopold Jurić je zauzeo peto mjesto, a u kategoriji M19 četvrto mjesto sa 9:00.00.

Božidar Šegović zauzeo je petnaesto, a u kategoriji M50 prvo mjesto sa 14:10.54.

Sonja Rušak zauzela je šesnaesto mjesto, a u kategoriji Ž40 treće mjesto sa 14:33.00.

U navedenoj trci nastupili su još: Jan Tisaj, Sven Džendžo, Ivan Bebek i Tihomir Bebek.

Na 10000 m kod muških deveto mjesto ukupno te prvo u kategoriji M50 osvojio je Zvonko Vrhovski sa 37:27.00. Desti je bio Zvonimir Prosenjak dok je u kategoriji M40 osvojio četvrto mjesto.

U navedenoj utrci svojih prvih 10000 m istrčale su i polaznice škole trčanja Dijana Radotović  i Martina Lauš-Lozo. Dijana je zauzela dvanaesto mjesto ukupno te šesto kod Ž30 sa 55:28.00, a Martina petnaesto mjesto ukupno te sedmo u kategoriji Ž30 sa 59:28.00.

Polaznica škole trčanja Ester Rac nastupila je 19.03.2017. u Zagrebu, na 2. Zagrebačkom proljetnom polumaratonu–ZAGREB 21 na utrci od 5 km koju je istrčala u vremenu 26:20 minuta i zauzela 5. mjesto u kategoriji Ž35, a sveukupno 21. mjesto.

19.03.2017. u Puli na Zimskom prvenstvu Hrvatske u trčanjima na stazi natjecali su se u kategoriji mlađih juniora na 800 m Marko Gregurec zauzevši 7. mjesto s vremenom 2:06.64, Albert Rušak 9. mjesto u vremenu 2:08.40 što je njegov novi osobni rekord, te Ivan Mikulić 11. mjesto s osobnim rekordom 2:09.82 .