Jedina nepoznanica prije početka utakmice bila je igranje Kramarića, no Hoffenheimov napadač uvrštavanje u udarni sastav iskoristio je na najbolji mogući način. Nakon odigravanja Perišića, odmjerenim je udarcem iskosa, u devetoj minuti susreta, matirao gostujućeg vratara Cebanua i postavio konačnih 1:0.

Hrvatska je u Koprivnici s minimalnih 1:0 svladala Moldaviju u prvoj pripremnoj utakmici za nadolazeće Europsko prvenstvo u Francuskoj. Jedini strijelac na susretu bio je Andrej Kramarić, ponijevši tako epitet igrača utakmice.

Po prvi puta u povijesti Koprivnica je odigrala ulogu grada domaćina Hrvatske nogometne reprezentacije, što je zahtjevalo da Gradski stadion poprimi novo ruho. Osim postavljenih montažnih tribina iza oba gola, Slavenove sponzorske plakate na istočnoj strani stadiona zamijenili su oni reprezentativni.

Bila je to prva pripremna utakmica Hrvatske ususret nadolazećeg Europskog prvenstva u Francuskoj koje počinje 10. lipnja, a protivnik je bila reprezentacija Moldavije.

Odličnu atmosferu na kockicama ispunjenim tribinama tek je nakratko pokvarila početna obavijest o kazni koju je krovna nogometna organizacija FIFA odredila Hrvatskoj. Vatreni su kažnjeni s dvije utakmice igranja pred praznim tribinama, zahvaljujući neprimjerenom ponašanju navijača naposljednjim prijateljskim dvobojima u Osijeku i Budimpešti.

Nakon Moldavije u Koprivnici, Čačićevi će izabranici snage odmjeriti i sa San Marinom u Rijeci, a takav izbor utakmica hrvatski izbornik prokomentirao je stavljanjem fizičke spreme igrača u prvi plan, odnosno željom da reprezentativci nakon naporne sezone na Euru u Francuskoj budu u optimalnoj formi.

Utakmica je započela u očekivanom tonu, no terenska prevlast Vatrenih urodila je tek jednim pogotkom u prvom poluvremenu. Jedina nepoznanica prije početka utakmice bila je igranje Kramarića, no Hoffenheimov napadač uvrštavanje u udarni sastav iskoristio je na najbolji mogući način. Nakon odigravanja Perišića, odmjerenim je udarcem iskosa, u devetoj minuti susreta, matirao gostujućeg vratara Cebanua i postavio 1:0.

Isti igrač prijetio je još u dva navrata, a udarac su okušali još i Vrsaljko lobom te Ćorluka i Pjaca glavom.

Drugo poluvrijeme Čačić, bivši trener koprivničkog Slavena Belupa, započeo je s čak šest novih igrača, a razlika u kvaliteti, između domaćina i gostiju, bila je neupitna, iako rezultat tako i nije sugerirao.

Pomalo uspavanu utakmicu u drugome dijelu malo su prodrmali pokušaji Čopa, koji je pogodio vratnicu, i Čorića čija je lopta otišla iznad gola, ali i kratko naguravanje Vrsaljka i gostujućeg Cojocarija pet minuta prije.

Do isteka devedeste situacija se nije mijenjala, a publiku su, umjesto igrača na terenu, zabavljali momci s limenom glazbom koji su slavu stekli na polufinalnoj utakmici Hrvatskog nogometnog kupa između Slavena i Rijeke.

Unatoč zasluženoj pobjedi, izostanak Srne, Modrića, Rakitića, Kovačića i Mandžukića bio je itekako vidljiv. Rakitić i Mandžukić već su odradili svoje klupske obveze i tek se očekuje njihovo priključenje pripremama za Euro, dok Modrića i Kovačića sutra, u subotu, očekuje utakmica finala Lige prvaka u kojoj će se njihov Real Madrid sučeliti s gradskim rivalom Atleticom.

Posljednji susret prije odlaska u Francusku Hrvatska će odigrati 4. lipnja u Rijeci protiv San Marina, dok ih na Europskom prvenstvu prvi puta možemo pratiti već 12. lipnja protiv Turske. U skupni su još Češka i Španjolska.

MĐUNARODNA PRIJATELJSKA UTAKMICA:

HRVATSKA – MOLDAVIJA 1:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja oko 4000. Sudac: Ognjen Valjić (BiH). Pomoćnici: Senad Ibrišimbegović (BiH) i Davor Beljo (BiH). Četvrti sudac: Ante Vučemilović (Hrvatska). Delegat: Zoran Cvrk (Hrvatska).

Hrvatska (4-2-3-1): Subašić – Vrsaljko, Ćorluka, Vida (od 46. Schildenfeld), Strinić – Brozović (od 46. Rog), Badelj (od 46. Antolić) – Pjaca (od 46. Halilović), Kramarić (od 46. Čorić), Perišić (od 46. Čop) – Kalinić. IZBORNIK: Ante Čačić.

MOLDAVIJA (4-2-3-1): Cebanu – Jardan, Cascaval, Epureanu, Golovatenco – Carp (od 60. Sidorenco), Ionita (od 75. Mihaliov) – Cebotaru (od 87. Ambros), Andronic (od 60. Cojocari), Spataru (od 77. Ivanov) – Bugneac (od 53. Milinceanu). IZBORNIK: Igor Dobrovolskiy.

STRIJELCI: 1:0 Kramarić 9′

ŽUTI KARTONI: Vrsaljko (65′), Cojocari (65′), Golovatenco (67′)