7.9 C
Petak, 29. oĆŸujka 2024.
EHF KUP

FOTO/VIDEO PodravkaĆĄice u punoj dvorani Gimnazije pregazile Rumunjke, pobjeda ni u jednom trenutku nije bila upitna

Ostatak skupine u kojoj su koprivničke rukometaơice čine mađarski Siofok i danski Kopenhagen.

Rukometaơice Podravke Vegete danas su u dvorani Gimnazije Fran Galović, u sklopu prvog kola skupine B EHF kupa, ugostile rumunjski sastav Magura Cisnadie.

Polako gradeći prednost u prvome dijelu, pritom ni u jednom trenutku ne izgubivĆĄi vodstvo, PodravkaĆĄice su do odmora stvorile prednost od ĆĄest pogodaka, bilo je 18-12. Predvodila ih je vrlo raspoloĆŸena Dejana Milosavljević koja je suparničku mreĆŸu zatresla sedam puta. Nade goơća, s druge strane, odrĆŸavala je iskusna Emilia Moldovan.

Pokazalo se da je samo privremeno odrĆŸavala. Naime, 15-ak minuta igre u nastavku bilo je dovoljno da igračice trenera Zlatka Saračevića dođu do prednosti od deset pogodaka razlike. Činilo se kako su Rumunjke potpuno odustale, a dodatno ih je nizom obrana obeshrabrila vratarka Magdalena Ećimović. Konačni rezultat sigurne, ni u jednom trenutku upitne pobjede glasio je 38-26.

Milosavljević je utakmicu zavrơila s deset pogodaka, a pratila ju je Stanko sa sedam. Osam je kod goơća zabila Moldovan. Podsjetimo, ostatak skupine u kojoj su koprivničke rukometaơice čine mađarski Siofok i danski Kopenhagen čija je utakmica na rasporedu također danas, od 17 sati.