15.1 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.
Liga prvaka

FOTO/VIDEO Podravkašice u velikoj drami poražene od Ferencvaroša, božica Fortuna na strani gostiju

Prepuna dvorana dočekala je mađarsku momčad koja je Podravku prije dva tjedna pobijedila na svom parketu.

Priliku da Podravka maksimalno poveća svoje šanse za prolazak u drugu, proljetnu fazu Lige prvakinja stigla je u obliku mađarskog Ferencvaroša. Pune, glasne tribine dočekale su mađarsku ekipu, a domaći teren tako je bio dodatna snaga Saračevićevim curama. Znale su pobijede li danas, put je otvoren.

Prvu prednost na utakmici ostvarile su gošće, no kod rezultata 2-4 Podravka je napravila jako sjajnu seriju i povela 5-4. Gošće su uhvatile priključak te se do poluvremena vodila tvrda borba za prednost.

Povele su Podravkašice u 21. minuti pogotkom Gjorgijevske, u trenutku kad su imale igračicu više. Stvarno su sjajnu obranu igrale koprivničke rukometašice, a to je rezultiralo rezultatom 15-14 na isteku prvog poluvremena.

I drugi dio krenuo je pogotkom Podravkašica, a ubrzo se vodstvo povećalo na 17-15. Ulaskom u 41. minutu utaknice semafor je pokazivao 19-19. Vidjelo se da će utakmicu odlučivati sitnice. U 45. minuti Ferencvaroš je došao u prednost dva gola, bilo je 20-22, što je odmah značilo i domaći time-out.

Hvatala je Podravka priključak, no nikako da izjednači. Kako je krenulo posljednjih 10 minuta na semaforu je bilo 22-25 za mađarsku ekipu. Na minus dva smanjila je netom ušla Franušić,  a onda i Tsakalou na minus jedan realiziranim sedmercem, što je zapalilo dvoranu.

A onda u posljednjih pet minuta – drama. Podravka u minusu dva pogotka, napad za napadom, ali lopta ne želi u gol. Mađarice promašuju, promašuju i naše. Franušić je uspjela vratiti minus jedan, ali Mađarice su zatim zabile s igračicom manje za 25-27, nakon čega je Podravka promašila napad i to je značilo samo jedno – novi poraz Saračevićevih djevojaka.

Konačan rezultat bio je 26-27.

Liga prvaka, 2. studeni, 18.15 sati

Podravka Vegeta – Ferencvaroš 26-27

SLAVEN BELUPO NAKON STANKE DOČEKUJE OSIJEK

U sastavu Farmaceuta će biti i ugandski napadač Abdu Lumala, Ferenčina: Siguran sam da ćemo pobijediti Osijek, a špekulacije o mojoj smjeni ne želim...

Slaven Belupo nakon reprezentativne stanke u novom je kolu HNL-a sutra, u petak u 18 sati na Apašu domaćin...