-2.6 C
Nedjelja, 29. siječnja 2023.
prva ženska liga

FOTO Virovke sigurne protiv Vindije, za kraj polusezone gostuju u Slavonskom Brodu

Nakon dvije uvode pobjede, a nakon toga i dva poraza, košarkašice virovskog Podravca vratile su se na pobjednički kolosijek. Naime, u sedmom kolu Prve ženske lige svladale su varaždinski Vindi sa 61:43.

Virovke su bile bolje od samog početka utakmice i već su nakon prve četvrtine, u kojoj su primile samo pet koševa, otišle na plus sedam, a do poluvremena su imale i dvoznamenkastu prednost (35:24). Do kraja su suvereno i bez većih problema održavale to vodstvo te stigle do treće pobjede.

Po običaju, ekipu je predvodila kapetanica Valentina Hrženjak sa 16 koševa, a 12 je dodala Šoš.

– Nakon dugo vremena virovske košarkašice uspjele su spojiti tjedan solidnih treninga i kao nagradu za uloženo, odigrati dobru prvenstvenu utakmicu. Ekipa se okreće pripremi za gostujuću zaostalu utakmicu šestog kola u Slavonskom Brodu, koja je ispred nje u nedjelju. Time će se kompletirati polusezona – poručuju iz kluba.

Na ljestvici su košarkašice Podavca iza vodeće Folke Borovje i drugoplasirane Orke, a uz njih su odmah i košarkašice Koprivnice.