7.1 C
U dvorani Josip Samaržija Bepo

FOTO Zlatni Pijetao okupio hrvače iz čak devet zemalja, Leon Kolar iz HK Podravka pomeo konkurenciju

Kao i ranijih godina bio je namijenjen uzrastima mlađih i starijih dječaka u hrvanju grčko-rimskim stilom

Međunarodni hrvački turnir grada Koprivnice, Zlatni Pijetao, ponovno je privukao velik broj posjetitelja u dvoranu Josip Samaržija Bepo.

Kao i ranijih godina bio je namijenjen uzrastima mlađih i starijih dječaka u hrvanju grčko-rimskim stilom, koji su bili razvrstani u dvadeset težinskih kategorija. Osim ova dva uzrasta u osam težinskih kategorija hrvali su se i dječaci početnici, no njihov nastup nije imao međunarodni karakter.

Hrvački klub Podravka se u vrlo jakoj konkurenciji od ukupno 365 hrvača iz 43 kluba i devet zemalja Europe predstavio s ukupno 27 svojih hrvača. Devetnaest njih bilo je raspoređeno u Međunarodnoj konkurenciji, dok se osam hrvača natjecalo u uzrastu početnika.

Najuspješniji hrvač Podravke bio je Leon Kolar koji je bez većih poteškoća pomeo konkurenciju u kategoriji do 62 kilograma u uzrastu starijih dječaka, dok je srebrnu medalju osvojio je David Šemovčan nastupom u kategoriji do 41 kilograma.

U uzrastu početnika Borna Ištvan i Vito Tišlerić bili su treći, dok su treća mjesta u uzrastu mlađih dječaka osvojili Noa Šemovčan, Vanja Matijaško i Petar Belušić. Kod starijih dječaka do brončane medalje došao je Nikola Golubović Matan. Korak do medalje, odnosno peta mjesta osvojili su Din Kontak i Leon Penezić .

U ovogodišnjoj žestokoj konkurenciji od 43 kluba, ekipa Podravke svrstala se na odlično četvrto mjesto u ukupnom poretku, a hrvače su na turniru vodili treneri Ivan Lončarić, Filip Verčević i Stefan Ostojić, dok je Alen Nogić bio jedan od sudaca.