3.5 C

Gregurec prvi na 600 m, Trešćec u vortexu, a Žilić na polumaratonu
G

U Varaždinu je u subotu po prohladnom i vjetrovitom vremenu održano drugo kolo HALS-a na kojem je nastupilo oko 250 atletičara, a predstavnici Atletskoga kluba Koprivnica postigli su odlične rezultate.

Kod limačica je prvo mjesto osvojila Ivana Trešćec u bacanju vortexa s bačenih 40,21 m, dok je u istoj disciplini Marija Gerić bila treća sa 32,94 m.

Ivana je još nastupila i u skoku u dalj te zauzela osmo mjesto skokom od 3,60 m, a Marija je nastupila i na 60 m te bila 10. s vremenom 9,54 s.

Štafeta limačica 4×60 m u sastavu: Anja Slavinić, Enya Sever, Marija Gerić, Ivana Trešćec osvojila je drugo mjesto sa vremenom 38,36 s. Za ekipu limačica nastupili su još: Josipa Mikulec na 60 m i Marija Gašparić na 600 m.

Limačice su na ovom kolu zauzele drugo mjesto sa 70 osvojenih bodova, dok nakon dva kola zauzimaju treće mjesto sa 139 bodova.

Kod limača Fran Katinčić je bio osmi na 60 m sa 9,46 s, a za limače je još nastupio Tony Gerenčer.

Mlađa kadetkinja Lucija Šadek osvojila je peto mjesto u skoku u vis sa 120 cm, dok je na 200 m prepone bila deveta sa 35,54 s.

Mlađi kadet Marko Gregurec osvojio je prvo mjesto na 600 m s odličnim rezultatom 1:41.24, a u istoj trci Dino Bali je bio sedmi s vremenom 2:08.49.

U bacanju kugle od 3 kg nastupili su Albert Rušak koji je osvojio peto mjesto s hicem od 7,65 m, Matej Smiljanović koji je bio sedmi s 5,70 m te Rikardo Višekruna koji je ostvario plasman na osmo mjesto sa 5,55 m.

Luka Šostarić nastupio je na 200 m prepone te zauzeo 10. mjesto s vremenom 37,68 s.

Štafeta mlađih kadeta 4×60 m u sastavu Matej Smiljanović, Leopold Jurić, Albert Rušak, Luka Šostarić zauzela je šesto mjesto. Ekipa mlađih kadeta nakon dva kola je na trećem mjestu sa 162 boda.

Najmlađe koprivničke atletičare već sljedeći vikend očekuje nastup na trećem kolu HALS-a koje se održava u Zagrebu na stadionu Mladosti.

Maraton i polumaraton Zadar-Vir

Atletičar AK Koprivnica Zoran Žilić u subotu je nastupio na polumaratonu Zadar-Vir te pobijedio s vremenom 1:16:50,59. Na istom natjecanju nastupio je i maratonac Juarj Evačić u maratonu, te je zauzeo ukupno 14. mjesto s vremenom 4:05:39.02 dok je u kategoriji M60-64 zauzeo drugo mjesto.

Zoran Žilić ulazi u cilj na KalnikuPolumaraton Križevci-Kalnik

Trkači na duge staze imali su vrlo uspješan nastup 1. svibnja na polumaratonu Križevci-Kalnik na kojem Zoran Žilić stigao treći s vremenom 1:16:00, dok je u kategoriji seniora zauzeo drugo mjesto.

U ukupnom poretku Goran Gregurec je bio 11. dok je u kategoriji  M45-49 bio prvi.

Zvonko Vrhovski ukupno je zauzeo 13. mjesto, dok je u kategoriji M50-54 zauzeo prvo mjesto. Dejan Sever je na cilj stigao na 29. mjestu, dok je u kategoriji M40-45 zauzeo peto mjesto. Ratko Težak bio je 38., a u kategoriji M45-49 drugi.