Srijeda, 8. svibnja 2024.

Hajduk na jedanaesterce prošao u polufinale Kupa
H

081126-hajduk-mU uzvratnoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog nogometnog Kupa, Slaven Belupo i Hajduk odigrali su bez pogodaka. Prvi susret prije dva tjedna u Splitu završio je rezultatom 0:0, pa je pitanje pobjednika riješeno izvođenjem jedanaesteraca. Tu je bolji bio Hajduk, Subašić je obranio udarac Purića, a Rubil je u sedmoj seriji bio siguran za konačnih 6:7.

Hajduk je u prvih 45 minuta bio bolja momčad, ali svoje prilike nije realizirao. U 3. minuti Ibričić je glavom tukao pored gola, a u 12. je Strinić kažnjen žutim kartonom zbog simuliranja u duelu s Bošnjakom. U 21. Andrić iz slobodnjaka opasno prijeti, no Pelin odlično brani.

Potkraj prvog dijela Slaven se malo oslobodio, ali Vručina i Jurić ne koriste dobre prilike. Prvi je nakon dodavanja Čavala tukao u vanjski dio mreže, dok je drugome Subašić uzeo loptu padom u noge.

U 46. minuti Bušić glavom tuče pored gola, a u 48. minuti iznenadnu priliku ne koristi Čaval. U 51. minuti idealna prilika za Jurića, tukao je glavom nakon ubačaja Purića, ali ravno u Subašića. U 58. je blizu pogotka bio i Šafarić, ali s desetak metara nije bio precizan.

Nakon što su prošle tri minute sudačke nadoknade, prišlo se izvođenju jedanaesteraca. Prvih šest serija strijelci su bili sigurni, a onda je nesretni 13. penal tukao Purić, čiji je udarac obranio Subašić. Rubil je pogotkom donio veliko slavlje Hajduku i njegovim navijačima, dok Farmaceutima ostaje prvenstvena utrka.

HRVATSKI NOGOMETNI KUP, ČETVRTFINALE, UZVRATNA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 6:7 (0:0, 0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 2.500. Sudac: Bruno Marić (Daruvar).

SLAVEN BELUPO (4-3-1-2): Pelin – Bošnjak (od 46. Purić), Kokalović, Rogulj, Maras – Šafarić, Poldrugač, Čaval (od 82. Bilen) – Jajalo – Jurić, Vručina. TRENER: Mile Petković.

HAJDUK (4-4-2): Subašić – Rubil, J. Buljat, Pandža, Strinić – Gabrić, Andrić, Skoko, M. Buljat (od 75. Oremuš) – Ibričić (od 59. Kalinić), Bušić. TRENER: Ante Miše.

JEDANAESTERCI: 1:0 Vručina, 1:1 Kalinić, 2:1 Šafarić, 2:2 Andrić, 3:2 Maras, 3:3 Bušić, 4:3 Jajalo, 4:4 J. Buljat, 5:4 Bilen, 5:5 Skoko, 6:5 Kokalović, 6:6 Gabrić, Purić – Subašić brani, 6:7 Rubil.

ŽUTI KARTONI: Strinić (12), Maras (18), Bošnjak (43), Gabrić (66).

IGRAČ UTAKMICE: Jurica Buljat (Hajduk).