9.3 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Hajduk slavio u Koprivnici
H

Splitski Hajduk ostvario je pobjedu u Koprivnici u derbiju 16. kola Prve HNL, a junak je bio dvostruki strijelac Mirko Oremuš.

Slaven Belupo nastupio je oslabljen, bez bolesnog Bojana Vručine, kojeg je u napadu zamijenio Dino Kresinger. U prvom dijelu utakmica nije bila osobito kvalitetna, no bilo je uzbudljivih situacija na obje strane. Prvu je priliku imao Rogulj, glavom je tukao nakon ubačaja Čavala, no Subašić je bio na mjestu. U 9. minuti Poldrugač je tukao pored vratiju, a u 20. minuti Purić je propustio veliku priliku, bio je sam pred splitskim vratima, no tukao je slabo i daleko od gola.

Gabrić je u 22. minuti mogao dovesti goste u vodstvo, no s desnog ruba kaznenog prostora pogodio je gredu. Na drugoj strani u 25. minuti Kresinger tuče glavom, no Hajdukov vratar hvata loptu. Jajalo je u 30. minuti složio dobru priliku Juriću, koji nije dobro prihvatio loptu u 16-ercu Hajduka. Jurić je u 35. minuti predugo oklijevao i onda loše tukao iz dobre situacije. Aktivni Jajalo bio je blizu pogotka u 43. minuti, kad je iz blizine pogodio gredu.

U nastavku je u 49. minuti Kresinger bio u opasnom prodoru, s leđa ga je srušio Aračić. S 20 metara slobodni udarac izveo je Kristijan Čaval, lopta je prošla kroz HAjdukov ‘živi zid9 i odsjela u donjem desnom kutu za vodstvo Slavena od 1:0.

Hajduk je ubrzo izjednačio. U 58. minuti Gabrić je ubacio s desne strane, a Mirko Oremuš je glavom pogodio donji desni kut vratara Rodića za 1:1.

Splićani su u 73. minuti došli u vodstvo nakon gužve u kaznenom prostoru Slavena. LApić je zastao očekujući da će suci označiti zaleđe, a Rubil je neometano ubacio loptu pred vrata, gdje se najbolje snašao Oremuš i postigao svoj drugi pogodak. Zanimljivo je da je isti igrač bio strijelac izjednačujućeg pogotka za 2:2 u prošlogodišnjem prvenstvenom dvoboju Slavena i Hajduka.

Hajduk je sigurnom igrom sačuvao prednost i osvojio bodove, a Slaven je u posljednjim trenucima mogao izjednačiti, ali je lopta pogodila gredu.