9.9 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Hrvači Podravke osvojili tri medalje na turniru u Gospiću
H

U Gospiću je održan tradicionalni međunarodni turnir u hrvanju za dječake Gospić Open 2013. na kojem je sudjelovalo 183 mladih hrvača u dvije uzrasne kategorije iz 22 kluba iz Hrvatske, Mađarske, Slovenije, Slovačke, BiH i Italije. Podravka se predstavila sa 15 hrvača.

Trinaestorica su se natjecala u uzrastu mlađih dječaka (dječaci rođeni 2000. – 2003.) dok su se dvojica hrvača hrvala u uzrastu starijih dječaka (dječaci rođeni 1998.-1999.).

Najuspješniji podravkaš bio je Nikola Horvat koji je nastupio u uzrastu starijih dječaka u kategoriji do 66 kilograma u kojoj je osvojio vrlo uvjerljivo prvo mjesto s tri pobjede. (Antonio Poredski i Antonio Banović – Hrvatski dragovoljac, Krešimir Stanić – Metalac).

Luka Zobec u uzrastu mlađih dječaka u kategoriji do 35 kilograma osvojio je drugo mjesto. Pobijedio je tri borbe (Kristijan Rupčić i Goran Petranović – Gospić, Filip Grahovac – Slatina), dok je finalnu izgubio od Luke Prihistala iz Bistre.

Treću medalju za Podravku, brončanog sjaja osvojio je Filip Verčević također u uzastu mlađih dječaka u kategoriji do 33 kilograma. Prvu borbu pobijedio je Slovaka Matyasa Szeliera, drugu borbu, polufinalnu, izgubio je od Juraja Ivića iz Sesvetskog Kraljevca dok je u borbi repasaža za treće mjesto pobijedio Josipa Stona iz Slatine.

Dvije pobjede i dva poraza Filipu Piceru u kategoriji do 36 kilograma uzrasne skupne mlađih dječaka donijele su peto mjesto, kao i Dariju Svalini u kategoriji do 49 kilograma. Isti broj pobjeda i poraza i na kraju plasman na peto mjesto pripali su i Domagoju Džanku u kategoriji do 47 kilograma uzrasne skupine stariji dječaci.

Za Podravku su još nastupili i ostali bez plasmana: Valent Delimar (33 kg), Danijel Paradžik (36 kg), Fran Arnaut Bedeković, Jakov Jug, Alen Nogić i Robert Polak (svi u kategoriji do 40 kg), Maks Jerčinović Maks i Neven Ožegović (44 kg) te Jurica Mihoci (49 kg).