14.3 C

Hrvanje // Vusić juniorski prvak Hrvatske, Frankol srebrni, Mihalec brončani
H

Protekle subote u Sportskoj dvorani ŠSD Pešćenica održano je Prvenstvo Hrvatske za juniore u hrvanju grčko-rimskim načinom.

Hrvači iz 15 hrvatskih klubova odmjerili su snage na strunjači, uz bodrenje prisutnih ljubitelja hrvanja koji su uživali u obilju lijepih i atraktivnih borbi.

Hrvački klub Podravka nastupio je s tri svoja hrvača koji su ostvarili vrlo dobar rezultat.

Filip Frankol nastupio je u kategoriji do 55 kg te osvojio drugo mjesto s dvije pobjede i jednim porazom.

U prvoj borbi pobijedio je Nikolu Svetinu (Lokomotiva) tehničkim tušem (12-2) u drugoj rundi, u drugoj je pobijedio Dragana Vidovića (Petrinja) tušem u prvoj rundi, a treću je borbu izgubio od Tonya Brale (Zagreb), na bodove (5-7) u dvije runde.

Filip Vusić nastupio je u kategoriji do 60 kg i postao prvakom Hrvatske za 2015. godinu uz tri vrlo suverene pobjede.

U prvoj borbi pobjedio je Maria Petraka (Metalac) tušem u prvoj rundi, u drugoj je svladao Marka Pajura (Pik) tušem u prvoj rundi, dok je u trećoj pobijedio Marka Grabovca (Petrinja) tehničkim tušem (8-0) u prvih 20 sekundi prve runde.

Alen Fodor nastupio je u kategoriji do 66 kg i ostao bez plasmana. Prvu borbu izgubio je od Tomislava Luburića (Pik) na bodove u dvije runde (6-6), a s obzirom da Luburić nije prošao do finala, Alen je ostao bez daljnih borbi i mogućnosti osvajanja bročane medalje.

Do odličja brončanog sjaja u kategoriji do 66 kilograma došao je još jedan hrvač Podravke, no ovaj puta braneći boje HK Zagreb. Luka Mihalec na prvenstvu ostvario je tri glatke pobijede nad Pavom Lučićem Pavom iz Zagreba, Mariom Glasnovićem iz Metalca te za treće mjesto protiv Tomislava Luburića iz PIK Vrbovca. Jedini poraz na Prvenstvu bio je polufinalni meč protiv Antuna Glasnovića iz Metalca.

Iako su domaćini, ekipa HK Zagreb osvojili najviše prvih mjesta (u tri težinske kategorije), hrvači iz HK Sesvete su sa dva prva, dva druga i tri treća mjesta ekipno najuspješniji klub.