Europski ekipni šahovski festival

Hrvatska šahovska kadetska reprezentacija mečeve igrala iz Đurđevca
H

U subotu, 27. kolovoza, u Đurđevcu se okupila Hrvatska kadetska online reprezentacija, na Europskom ekipnom šahovskom festivalu.

Svaka reprezentacija sastojala se je od četiri igrača, dva dječaka i dvije djevojčice, u kategorijama U8, U10, U12 i U14. Za našu reprezentaciju su nastupili: Nora Ljaljić (ŠK Križevci) u kategoriji U8, Gabriel Kapitanić (ŠK Picok, Đurđevac) u kategoriji U10, Agata Kokša (ŠŠK Konaki, Novo Virje) u kategoriji U12, Ivan Martić (ŠK Križevci i ŠŠK Koprivnica) u kategoriji U14. Izbornik Hrvatske kadetske reprezentacije bio je Nikola Mihočka.

Naši reprezentativci su u polufinalu pobijedili reprezentaciju Slovenije (rezultatom 5-3), a u finalu je reprezentacija Srbije bila prejaka i zasluženo pobijedila rezultatom 7-1. Tako je Hrvatska kadetska reprezentacija osvojila drugo mjesto na ovom prestižnom natjecanju.

Mečevi su se održavali online (putem aplikacije ChessKid), a naši reprezentativci svoje mečeve su igrali iz Doma kulture u Đurđevcu.

Cijeli šahovski svijet je pratio izravne prijenose partije iz Đurđevca jer su prenošene na chess.com/tv i twitch.tv/chesskid, a komentirao ih je velemajstor Alojzije Janković.

Kadetska reprezentacija Hrvatske u šahu

Supersport HNL

Slaven sutra gostuje kod Istre, Radeljić: Nismo se prilagođavali Hajduku, pa nećemo ni Istri

Nakon poraza od Hajduka u Koprivnici (0:1), nogometaši Slavena okreću se novom prvenstvenom kolu. Odlaze na gostovanje kod Istre,...