8.8 C
Utorak, 23. travnja 2024.
toooooo

Kakva pobjeda! Čović spašavao, Crnac kaznio Riječane za veliko slavlje, prekid još veće krize i povratak na četvrto mjesto
K

Za tri dana lovi se polufinale kupa protiv Rudeša. Nakon toga u Koprivnicu dolazi zadnja Gorica. Dvije pojede nameću se kao imperativ

Gorica, Lokomotiva, Hajduk, Istra, Varaždin, Dinamo, Osijek i Šibenik. Toliko dugo trajao je post nogometaša Slaven Belupa u Prvoj HNL. Možemo reći i od Rijeke do Rijeke, jer upravo su nju, prije točno četiri mjeseca, zadnji put pobijedili i tada stali. Danas su na kišnoj Rujevici taj negativan niz prekinuli. Slavili su pogotkom Crnca u 85. minuti i tako zaustavili veliku riječku seriju i vratili se na četvrtu poziciju. Međutim, osim Crnca treba naglasiti i ime vratara Čovića, koji je bio prvo ime utakmice.

Nadali su se navijači Slavena da se danas, unatoč dobroj formi Rijeke, može do tri boda, jer tijekom ove sezone Farmaceuti su već dvaput slavili protiv tog protivnika. Na Rujevici 0:1, u Koprivnici 2:1. Zekić je toga dobro svjestan i danas je na travnjak poslao najbolje što ima u ovom trenutku, a nekako najveće iznenađenje bilo je izostavljanje Crnca iz početnog sastava, kojeg je zamijenio Perošević. Nije bilo ni kartoniranih Marine, Solde i Martinage, no vratili su se u početni sastav Božić i Kocijan pa je obrana koliko-toliko bila pokrpana.

Što se tiče same utakmice, prvo uzbuđenje vidjeli smo u 12. minuti, kada su slavenaši nesmotreno izgubili loptu na centru pa se Frigan sjurio sam prema Čoviću, no posljednji dodir s loptom riječkog napadača bio je prejak i vratar Slavena uspio ju je odbiti. Čović je bio na visini zadatka i u 32. minuti, kada je nakon jedne gužve u šesnaestercu rukom iz blizine zaustavio pokušaj Marina, no mreža se tresla 10-ak minuta kasnije. Srećom, strijelac Veiga bio je u malom zaleđu. Tako se na poluvrijeme otišlo bez pogodaka, no moramo naglasiti da je Slaven imao dosta sreće. Tek je dvaput koliko-toliko prijetio, preko Manaja i Peroševića, a sve ostalo bilo je na strani Rijeke.

slaven rijeka
Otprilike ovako izgledao je početak drugog poluvremena // Foto: arhiva

Kakva je bila u nastavku teško je reći, jer se gusta magla, odnosno niski oblaci, kako se kasnije ispostavilo, spustili na teren i nije se vidjelo gotovo ništa do 60 minute. Tada su se podigli, uvjeti su bili dosta bolji za publiku, gledatelje preko ekrana, ali i sve aktere utakmice, a vidjeli smo i prvu veliku priliku Slavena. Perošević se u 64. iz lijeve strane sam sjurio prema Labroviću, no bio je neprecizan za nekoliko centimetara, odnosno tresao je mrežu s vanjske strane. Veliku priliku, s druge strane, imao je i Liber u 74. minuti. Posložio je nekoliko igrača na pod i odlično pucao sa sedam-osam metara, no Čović je još bolje obranio i sačuvao mrežu čistom.

Fenomenalni Čović spriječio je i Jankovića u 77. minuti, koji je došao sam pred njega, a odmah nakon toga Crnac je na drugoj strani travnjaka izigrao riječku obranu, izbio, također sam, ispred Labrovića, ali i neprecizno opalio slabijom desnom nogom. Bilo je to prilično ludih 15 minuta i nevjerojatno je da se mreže nisu tresle. Međutim, uskoro se i to promijenilo. Igrala se 85. minuta kada je Crnac zabio za vodstvo slavenaša. Hoxha ga je odlično vidio i pronašao na drugoj stativi, a mladi Crnac nogom je lagano loptu poslao u gol. Zanimljivo, isti igrač i u prvom je dijelu sezone presudio Rijeci na Rujevici. Bio je to konačan rezultat utakmice, što znači da se Slaven vratio na četvrto mjesto. Ima bod više od Istre i četiri od Rijeke, ali i samo tri manje od treće Osijeka.

Bez obzira na današnji rezultat, slavenaši nemaju previše vremena za slavlje, jer već za tri dana na Apašu se igra jedna od važnijih utakmica dosadašnjeg dijela sezone. Lovi se polufinale kupa i to protiv drugoligaša Rudeša, koji je uvjerljivo vodeći u toj ligi i igra u sjajnoj formi, što znači da Zekićevu družinu čeka itekako težak posao. Susret počinje u utorak u 17 sati, a četiri dana kasnije, u subotu u 18.10 sati, dolazi i posljednja Gorica. Sve je jasno, dvije pobjede nameću se kao imperativ.