prva hnl

Kalik golovima i Kotarski obranama izludili Farmaceute, Gorici treća uzastopna pobjeda u Koprivnici

Bio je ovo deveti poraz slavenaša u sezoni. U sljedećem kolu, nakon dvotjedne pauze, gostuju kod Dragovoljca

Dugih 12 kola trajala je kriza igrača Slavena Belupa. Od Dinama u prvom kolu pa sve do Hajduka u 14. Dakle, dvije pobjede ostvarene su protiv dva najjača, odnosno, najtrofejnija hrvatska kluba. Danas su Koprivničanci imali priliku upisati i treću, jer su na svom Apašu ugostili Goricu. Tu priliku, nažalost, nisu iskoristili, poraženi su 2:1.

Mnogi su se simpatizeri slavenaša, pokazalo se s pravom, pribojavali ove utakmice, jer Goričani nisu rado viđen gost u podravskoj metropoli. Šest puta ovdje su gostovali, triput slavili, od toga dvaput lani. Osim toga, Gorica u svojim redovima ima ponajboljeg igrača lige, Kristijana Lovrića, kojega je i Zekić uoči utakmice označio kao najopasniju kariku. Na njegovu sreću, Lovrića danas nije bilo. Naime, gosti su doputovali bez šestorice igrača, a čak četvorica od njih pozitivni su na koronu, među njima i Lovrić.

S druge strane, imao je i Zekić svojih briga, jer ponovno nije mogao računati na nekoliko stožernih igrača poput Glavčića, Kvržića, Božića, Parackog, Grgića. Tako se u prvi sastav vratio Zvonarek, a bio je tu i Laušić, junak dvoboja protiv Hajduka.

Četrdeset minuta uspavanke pa uraganska završnica

U takvim uvjetima očekivala se tvrda i čvrsta utakmica s malim brojem prilika, a to smo i dobili u prvih 40-ak minuta. Jedinu pravu u tom je periodu imao gostujući napadač Matar, koji je u 25. minuti s pet metara promašio, možemo reći, zicer, a onda se u posljednjim minutama tog prvog poluvremena otvorilo.

Lavinu je pokrenuo Laušić udarcem u Kotarskog s 20-ak metara, no bila je to samo najava onoga što će se dogoditi tri minute kasnije, a to je vodstvo Slavena Belupa. Krstanović je glavom prenio jednu dugu loptu na Zvonareka, ovaj je smirio za Laušića, koji se strmoglavio u gostujući kazneni prostor, opalio, i uz pomoć igrača Gorice zatresao mrežu.

Slaven je poveo u najbolje moguće vrijeme, no strasti se još nisu ni smirile, a Gorica je već poravnala. Tek što se krenulo s centra gosti su zaradili korner, izveo ga je Fruk, a glavom je precizno zabio i rezultat poravnao Kalik. Bio mu je to najljepši mogući poklon za 24. rođendan, koji slavi upravo na današnji dan.

Tako se na odmor, nakon uspavanih i zaboravnih 40 minuta, ipak, otišlo s dva pogotka. Vjerujemo, na zadovoljstvo 300-tinjak gledatelja, koliko ih se okupilo večeras na Apašu.

Kalik i Kotarski junaci utakmice

Svi oni nešto uzbudljivijem nogometu svjedočili su u drugom poluvremenu. Igralo se aktivnije, bilo je i više udaraca po golu, a prvi je, u 59. minuti, zaprijetio sveprisutni Laušić. Elegantnim driblingom kroz noge riješio se suparničkog igrača i odapeo s 10-ak metara, no na visini zadatka bio je Kotarski, vratar Gorice na posudbi iz slavnog Ajaxa.

I tada, četiri minute kasnije bljesnula je brza akcija gostiju, koju su na najbolji mogući način zaokružili Keita i Kalik. Prvi je asistirao, drugi zabio. Ponovno glavom! Nekadašnji igrač Hajduka uistinu rijetko zabija, no eto, danas mu se, baš na rođendan, posrećilo.

Nakon toga postalo je jasno da Zekić svu snagu mora usmjeriti prema napadu, a to se i dogodilo. Unatoč tome što su Goričani prijetili dalekometnim udarcima, slavenaši su bili bolji, ali do novog pogotka nisu došli. Najbliži mu je bio Hadžić 15 minuta prije kraja, kada je na asistenciju Bogojevića pogodio gredu, a i Bogojević je bio blizu gola nekoliko minuta nakon toga, no nadmudrio ga je Kotarski. Na kraju je pokušao i Monjac iz slobodnog udarca, no ponovno je vratar Gorice bio na visini zadatka.

Tim bravurama nedvojbeno se, uz dvostrukog strijelca Kalika, pretvorio u junaka utakmice. Bila je to treća uzastopna pobjeda Gorice u Koprivnici.

Slijedi derbi začelja kod Dragovoljca

Tako su se Farmaceuti nakon kratkog slavlja vratili starim navikama, odnosno porazima. Bio im je ovo već deveti u sezoni. Eh, da su barem svako kolo Dinamo i Hajduk

Slijedi dvotjedna pauza zbog reprezentativnih obaveza, a tada i jedna od ključnih utakmica u ovom prvom dijelu sezone – gostovanje kod Hrvatskog dragovoljca. Taj se dvoboj igra 19. studenog, također u 18 sati.

Krstanoviću prigodni dres za jubilarni 300. nastup u HNL-u

Večerašnju utakmicu s posebnim je nestrpljenjem čekao Ivan Krstanović. Naime, dvoboj protiv Gorice bio mu je 300. u najjačem rangu hrvatskog nogometa, a tom prilikom prigodno je i nagrađen. Direktor Farmaceuta, Aleksandar Aleksovski, poklonio mu je dres Slavena s brojem 300 na leđima.

Podsjećamo, prije nekoliko dana legendarni Krle postao je treći najbolji strijelac u povijesti HNL-a, a prije Slavena branio je i boje Lokomotive, Zadra, Rijeke, Dinama i Zagreba. Na kraju možemo samo žaliti što večerašnji okrugli nastup nije okrunio barem jednim pogotkom.