11.5 C
Slaven Belupo

Kopićevi dečki pobijedili nakon više od dva mjeseca, žrtva je bio Inter

Slaven Belupo pobijedio je na domaćem terenu Inter s uvjerljivih 4:0. Konačno, komentirali su nakon utakmice promrzli navijači.

Koprivnički nogometaši uoči Zaprešićana nisu pobijedili punih sedam utakmica ili više od dva mjeseca. Jedine dvije pobjede upisali su u Hrvatskom kupu. Zanimljivo je da su u 14 utakmica upisali čak osam remija i samo dvije pobjede. I u prošlom kolu farmaceuti su remizirali u Osijeku. Pobjeda nad Interom nametnula se kao imperativ. Tradicija je u međusobnim ogledima bila na strani Slavena Belupa, pogotovo u Koprivnici gdje je Inter u 12 utakmica sedam puta izgubio, a samo jednom je slavio. Utakmica je bolje krenula za domaćina.

Slaven Belupo poveo je u 20. minuti nakon katastrofalne pogreške Komorskog. Gostujući stoper vraćao je loptu svom vrataru, ali to je majstorski nanjušio kapetan Delić, ukrao loptu i sa 16-17 metara poslao je kraj nemoćnog Posavca u mrežu Intera.

U 33. minuti Savić je odlično pronašao Crepulju, koji neometan puca s 11 metara, ali siguran je Posavec.

Probudio se tada malo Inter. Najprije je Čeliković iz daljine s lijeve strane pucao u ruke Rozmana, a potom je šut okušao i Blažević, ali domaći vratar ponovno je obranio, a njegovi stoperi izbacili su loptu dalje od gola.

Domaći trener u poluvremenu je umjesto neprepoznatljivog Križmana ubacio je Ozobića. Živnula je igra Slavena Belupa. Već u 49. minuti povećanje vodstva. Delić je pronašao Savića u šesnaestercu, oslobodio se svog braniča i iskosa s lijeve strane pogodio suprotni Posavčev kut.

Pokušao je trener Toplak razbuditi momčad iz Zaprešića dvostrukom izmjenom u 53. minuti. Ubacio je Glavinu i Bočkaja umjesto Blaževića i Mlinara. Nije mu to baš pomoglo. Do kraja utakmice imali su tek pokoju polupriliku.

U 64. minuti farmaceuti su poveli s 3:0. Ponovno je kiksao Komorski, Delić mu je uzeo loptu i nesebično dodao do Ozobića koji puca s ruba šesnaesterca, ali mu s crte izbacuje Begić. Ponovno mu se lopta vraća u noge, ali sada je neumoljiv. Veliko slavlje koprivničkih nogometaša.

Konačni rezultat u 90. minuti postavio je Arap predivnim lobom s ruba šesnaesterca.

Slaven Belupo nakon 15 odigranih utakmica sada sa 17 bodova zauzima sedmo mjesto, a petoplasirani Inter bježi mu samo dva boda.

MAXTV PRVA LIGA, 15. KOLO

SLAVEN BELUPO – INTER 4:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 600. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Kezele i Đurak. Četvrti: Vučković. Delegat: Stanković. Kontrolor: Trampus.

Strijelci: 1:0 Delić (’20), 2:0 Savić (’49), 3:0 Ozobić (’64), 4:0 Arap (’90)

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rozman – Purić, Galović, Međimorec, Štiglec – Paracki, Crepulja, Brlek – Delić (od 83. Arap), Križman (od 46. Ozobić), Savić (od 79. Jambor). TRENER: Željko Kopić.

INTER (4-2-3-1): Posavec – Begić, Komorski, Ćosić, Čeliković – Šoljić, Mazalović – Blažević (od 53. Glavina), Mlinar (od 53. Bočkaj), Ottochian (od 81. Zulim)– Nestorovski. TRENER: Samir Toplak.

ŽUTI KARTONI: ’23 Križman, ’57 Štiglec, ’71 Brlek, ’90+ Jambor (Slaven Belupo); ’21 Mazalović (Inter)