12.9 C

Koprivnica uvjerljiva protiv Slatine

Nogometaši Koprivnice ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv Slatine u utakmici 20. kola Treće HNL – sjever odigranoj u nedjelju popodne na igralištu s umjetnom travom Gradskog stadiona u Koprivnici.

Zeleni su slavili rezultatom 4:0 i s nova tri boda sad zauzimaju šesto mjesto prvenstvene ljestvice.

Koprivnicu je u vodstvo doveo Takač u 38. minuti, na 2:0 povisio je Šestak u 49., a još dva pogotka dodao je Živčec, u 67. i 76. minuti.

Podravac i Križevci nastavljaju tešku borbu za opstanak. U subotu su doživjeli poraze u domaćim susretima, a u srijedu su opet domaćini, kad je na rasporedu odgođeno, 16. kolo Treće HNL-sjever.

REZULTATI 20. KOLA: Križevci – Virovitica 1:2, Podravac – Međimurje 0:1, Mladost (P) – Bjelovar 0:0, Koprivnica – Slatina 4:0, Polet – Ivančica 0:0, Croatia – Nedelišće 4:0, Mladost (Ž) – Podravina 4:0, Čakovec – Graničar (K) 1:2.

POREDAK: 1. Mladost (Ž) 47, 2. Međimurje 41, 3. Croatia (G) 37, 4. Podravina 33, 5. Bjelovar 32, 6. Koprivnica 31, 7. Virovitica 31, 8. Polet 31, 9. Nedelišće 31, 10. Graničar (K) 26, 11. Slatina 22, 12. Mladost (P) 22, 13. Čakovec 21, 14. Ivančica 18, 15. Podravac 17, 16. Križevci 12.

PAROVI 16. KOLA (10. travnja u 17.00): Virovitica – Nedelišće, Ivančica – Podravina, Slatina – Graničar (K), Bjelovar – Čakovec, Međimurje – Mladost (Ž), Križevci – Croatia, Podravac – Polet, Mladost (P) – Koprivnica.