7.1 C

Koprivnica uvjerljivo osvojila županijski Kup

Nogometaši trećeligaša Koprivnice nisu imali problema protiv člana Prve županijske lige Mladosti iz Malog Otoka u finalnoj utakmici Kupa Nogometnog saveza Koprivničko-križevačke županije.

Momčad Zvonimira Keleka pred velikim brojem gledatelja na koprivničkom stadionu rano je došla u vodstvo pogotkom Potroška, a sve dvojbe oko pobjednika riješila je u uraganskih šest minuta nastavka susreta, kad je inače solidni vratar Pepelko tri puta morao vaditi loptu iz mreže.

Gosti su se postavili oprezno, sa četvoricom igrača ispred Pepelka i četvoricom u sredini. Istureni veznjak bio je Celiščak, a jedini napadač prekaljeni veteran Marijo Dodik. Koprivnica je od početka preuzela inicijativu i prebacila igru na polovicu Malootočana.

Prvu izglednu priliku imao je u 5. minuti Jambrušić, koji je nakon ubačaja iz kornera tukao glavom pokraj gola. Kapetan Koprivnice opet je na sceni u 17. minuti, kad je nakon ubačaja Takača opet glavom poslao loptu pored vratiju.

Takač je u 19. minuti prošao po lijevoj strani, prevario dvojicu suparničkih igrača i ubacio u sredinu, a Potroško je glavom pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu za 1:0.

Najopasniji pokušaj gostiju viđen je u 29. minuti, kad je Krušelj s dvadesetak metara uputio snažan udarac pokraj Markovićevih vratiju. Minutu kasnije na drugoj strani Jambrušić je tukao glavom, ali je Pepelko odlično obranio.

U prilici je u 34. minuti bio i Takač, prošao je po lijevoj strani i tukao malo pored vratiju. Još jednu izvrsnu reakciju Pepelka publika je vidjela u 38. minuti, kad je spasio čisti pogodak nakon novog pokušaja Jambrušića glavom.

Početkom nastavka Koprivnica je s tri pogotka u šest minuta srušila sve snove Malootočana o iznenađenju u finalu Kupa.

U 49. minuti Takač je uposlio Potroška koji je tukao s ruba kaznenog prostora, a lopta se odbila od braniča Mladosti, preletjela vratara Pepelka i završila u mreži za 2:0.

U 52. minuti Picig je tukao s ruba šesnaesterca i sjajno pogodio gornji lijevi kut. Pepelko je bio nemoćan, a bio je to i najljepši pogodak na utakmici.

Picig je u 54. minuti izveo korner s lijeve strane, a pred vratima Mladosti najbolje se snašao Pavlović koji je smjestio loptu u mrežu za vodstvo Koprivnice od 4:0.

Malootočani su mogli do počasnog pogotka u 63. minuti, kad je nakon ubačaja iz kornera Celiščak tukao glavom, ali je obrana Koprivnice loptu izbila s gol-crte.

Friško oženjeni Jambrušić silno se želio upisati u listu strijelaca, ali je Pepelko zaustavljao sve njegove udarce. U 78. minuti vratar Mladosti obranio je u istoj akciji dva pokušaja kapetana Koprivnice. Još jednom je Jambrušić tukao u 84. minuti, i to iz voleja, a lopta je otišla malo pored desne vratnice.

Po završetku utakmice uslijedila je svečana dodjela medalja i pehara koje je igračima uručio Josip Friščić, predsjednik Nogometnog saveza Koprivničko-križevačke županije.

Obje momčadi nastavit će natjecanje u Hrvatskom nogometnom Kupu.

FINALE KUPA NS KOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKE ŽUPANIJE

KOPRIVNICA – MLADOST (MO) 4:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja oko 600. Sudac: Vjekoslav Jalžabetić (Koprivnica).

KOPRIVNICA: Marković – Tucaković, Šestak, Pašalija, Picig – Radotović (od 61. Martinčić), Takač (od 76. Dodlek), Herent, Pavlović – Potroško (od 68. Mužina) – Jambrušić. TRENER: Zvonimir Kelek.

MLADOST (MO): Pepelko – Horvat (od 46. Polančec), Draguljić, Lončarek, Tkalec – Gašparov, Mešnjak, Andrić (od 85. Škvorc), Krušelj – Celiščak (od 74. Sedlanić) – Dodik. TRENER: Tihomir Ciglar.

STRIJELCI: 1:0 Potroško (19), 2:0 Potroško (49), 3:0 Picig (52), 4:0 Pavlović (54).

ŽUTI KARTON: Šestak (26).

IGRAČ UTAKMICE: Filip Takač (Koprivnica).