sjajni vuger i kolar

FOTO U Koprivnici održano Prvenstvo Hrvatske u stolnom tenisu za osobe s intelektualnim poteškoćama

Za Podravsko sunce natjecao se Mario Vuger te je osvojio prvo mjesto u grupi K, kao i Dorian Kolar u grupi D. Josip Bartolović bio je drugi u grupi I, a isti poredak osvojio je i Dalibor Međimurec u grupi E.

Prvenstvo Hrvatske u stolnom tenisu za 2017. godinu održalo se u četvrtak 30. studenog, a  organizator je bila Sportska udruga za osobe s intelektualnim poteškoćama ‘Veliko srce’ Koprivnica uz pokroviteljstvo zajednice sportova Grada Koprivnice i Koprivničko-Križevačke županije. Natjecanje se odvijalo po pravilima Specijalne olimpijade Hrvatske.

Na natjecanje se prijavilo ukupno 19 udruga i to 69 natjecatelja te 19 natjecateljica.

– Svake godine se broj udruga i učesnika povećava, ove godine odlučili smo da budemo u prostoru Podravskog sunca u njihovoj nešto manjoj dvorani, da si budemo bliži jer u velikoj dvorani sve se nekako razvodni, a mi se volimo družiti – rekla je Silvija Kovač, voditeljica sportskih aktivnosti Sportske udruge Veliko Srce.

Svečanosti otvorenja Prvenstva ispred Grada Koprivnice prisustvovala je Ksenija Ostriž, zamjenica gradonačelnika.

– Želim da vam današnje Prvenstvo bude uspješno i veselo, da se svi zabavite i da vam ovaj dan u Koprivnici bude ugodan, i bez obzira na kišu, vedar – rekla je Ksenija Ostriž.

Okupljenim natjecateljima puno uspjeha zaželio je i Ratimir Ljubić, zamjenik župana.

Svaka ekipa ima kvotu od četiri natjecatelja. Natjecanje se održalo za žene i muškarce u pojedinačnim kategorijama.

Ove godine natjecanje se održalo u dvije dvorane. U dvorani COOR ‘Podravsko Sunce’ gdje su se natjecale cure i dvorani Stolno teniskog kluba Koprivnica gdje su se natjecali dečki.

Sudjelovalo je 19 udruga i centara ujedno članica Specijalne olimpijade Hrvatske, sa ukupno 69 natjecatelja i 19 natjecateljica koji su bili nakon kvalifikacija raspoređeni u grupe prema svojim mogućnostima.

Za Veliko srce nastupila je Jelena Plahinek koja je osvojila drugo mjesto u grupi B, Ivan Dujaković koji je osvojio treće mjesto u grupi G, Dubravko Jajetić bio je treći u grupi K, a Marko Šprem osvojio je četvrto mjesto u grupi J.