13.7 C
Nedjelja, 5. svibnja 2024.
Novi uspjesi

Koprivnički atletičari uzeli tri prva mjesta u Osijeku i jedno u Rijeci

Zoran Žilić, Marko Gregurec i Laura Sabolec prvi su prošli ciljem na slavonskim utrkama, dok je Matjaž Štanfel s novim rekordom staze prvo mjesto osvojio na Trsatskim stubama.

U velikom broju članovi koprivničkog atletskog kluba u subotu su nastupili na 12. Ferivi osječkom polumaratonu, osvojivši ukupno tri prva mjesta.

Treću osječku pobjedu u posljednjih šest godina ostvario je Zoran Žilić, čime je postao najbolji trkač polumaratona u najvećem slavonskome gradu. Prethodne slavlja ostvarivao je 2010. i 2011. godine. U istoj utrci nastupio je i Zdravko Ljubić te zauzeo 21. mjesto u kategoriji M50.

U svukupnom poretku žena, u utrci na pet kilometara, osmu poziciju zauzela je Marija Vladušić, no u poretku građana Marijina pozicija bolja je za tri mjesta. Antonija Štefotić zauzela je sveukupno 14., u kategoriji građana šesto mjesto.

U konkurenciji kadeta Koprivničanci su zauzeli tri vodeće pozicije. Prvi je stigao Marko Gregurec, a odmah iza njega smjestili su se Luka Šostarić i Albert Rušak. Kao 41., odnosno deseti u poretku sportaša, ciljem je prošao Ratko Težak.

Uspješni su bili i najmlađi natjecatelji. U utrci na 1500 metara učenika sedmih i osmih razreda drugo mjesto pripalo je Ivanu Mikuliću, dok je četvrti bio Leopold Jurić. U kategoriji dječaka drugi je bio Jan Tisaj, a s jednakim uspjehom utrku na 750 metara učenika prvih i drugih razreda završio je Sven Džendžo. Ivan Bebek u istoj je utrci bio četvrti, a Jakov Jurić peti.

Laura Sabolec slavila je u utrci trećih i četvrtih razreda na 750 metara za djevojčice, dok je Rajna Perošić završila kao šesta.

Četvrtu pobjedu Koprivničanaca u Rijeci je ostvario Matjaž Štanfel, nastupivši na utrci Trsatske stube. 539 stepenica Štanfel je prošao s novim rekordom staze od 3:08 minuta.

Nastup je proteklog vikenda ubilježio i Danijel Katalenić koji je nastupio na supermaratonu od 61 kilometra na relaciji Zagreb-Čazma. Ciljem je prošao kao šesti.