11.3 C

Koprivnički kartingaši najuspješniji na domaćoj stazi

Po hladnom i kišovitom vremenu na stazi Auto kluba Koprivnica održana je u nedjelju druga utrka prvenstva Hrvatske lige sjeverozapad.

Karting klub Koprivnica kao organizator utrke zadovoljan je odazivom vozača kao i odličnim utrkama, koje su na ovoj stazi uvijek atraktivne, a ovaj put bile su još zanimljivije zbog skliske podloge.

Utrke su se odvijale u četiri klase, a ekipno je najbolji rezultat ostvario Karting klub Koprivnica.

U klasi Mini 50, gdje sudjeluju djeca od 5 do 7 godina, najuspješniji je bio Jan Tisaj, koji je po mokroj stazi uvjerljivo nadmašio konkurente. Drugo mjesto u svojoj debitantnoj utrci osvojio je Lovro Carin, dok je treće mjesto mjesto je pripalo Eriku Trstenjaku.

110515-karting2Odličnim vožnjama Damijan Sekulić je osvojio prvo mjesto u Klasi 60, Dorijan Vargović bio je drugi, a Fran Tisaj treći među 12 vozača.

Klasa 125 cm sa mjenjačem je bila neizvjesna do samog kraja. Branimir Rojko je završio prvi ispred Žarka Martinjaka, a Miljenko Antolić bio je treći.

Ivan Žovan bio je prvi, Krunoslav Žovan drugi, a Ivijan Rajnović treći u klasi Brigss 200.

U poredku klubova Karting klub Koprivnica je zauzeo prvo, Cobra Virovitica drugo te KK 1 Zagreb treće mjesto.