Koprivnički košarkaši izgubili od jakog Čakovca, u subotu dočekuju Međimurje

U zadnja tri kola prvog dijela prvenstva Koprivnicu su zapale teške utakmice protiv Čakovca, Međimurja i Vindije. Prošle sbote u Koprivnici je odigrana utakmica 9. kola A2 košarkaške lige, u kojoj su se sastali Koprivnica i Čakovec.

Čakovec je prošlogodišnji prvak lige i ekipa koju Koprivnica zadnjih sezona teško da može pobijediti, no ove subote, Koprivnica je na domaćem terenu ozbiljno zaprijetila renomiranom gostu. Čakovec je ukupno bio bolji, naročito u drugom poluvremenu utakmice i pobijedio, no moglo je biti i drugačije, jer je utakmica bila neizvjesna i zanimljiva do samog kraja, kad je prevagnulo iskustvo gostiju koji su iskoristili greške igrača domaće momčadi.

Početak utakmice bio je u znaku gostiju koji su već u startu poveli 10-tak koševa razlike. Koprivnica je počela „pospano”, sa promašajima i krivim dodavanjima, a igrači Čakovca su uz punu koncentraciju kažnjavali greške domaćina.

Nakon time-outa koji je nakon nekoliko početnih minuta utakmice pozvao trener Čaldarević, igrači Koprivnice su se malo trgli i malo po malo uhvatili igračku, te do kraja prve četvrtine i rezultatsku ravnotežu.

U drugoj četvrtini bila je sasvim druga slika na terenu. „Probuđena” Koprivnica u potpunosti je nadigrala Čakovec i do kraja poluvremena rezultat je glasio 46:37 za Koprivnicu. Ivandić, Bronić, Njemeček i ostali zatvorili su prilaze svom košu i poentirali u napadu.

No to nije bilo dovoljno za smireniji nastavak utakmice jer je u trečoj četvrtini Čakovec preokrenuo rezultat u svoju korist, poveo sa sedam koševa razlike i tu razliku održavao do kraja utakmice. Koprivnica je u nekoliko navrata uspjela izjednačiti, ali je na tome i ostajala, pošto u ovoj utakmici nisu imala pojedinca koji bi bio razigran tokom cijele utakmice. Netko bi sa nekoliko odličnih poteza iskočio, ali bi se onda opet utopio u sivilu prosječne igre.

Kod gostiju odlično su odigrali Kolovrat i Drk, a u ekipi Koprivnice valja istaknuti, već standardno, Ivandića.

Koprivnica je i u sljedećem kolu domaćin, kad dočekuje jaku ekipu Međimurja iz Čakovca. Ova utakmica će se igrati u subotu 14. prosinca s početkom u 18 sati u Sportskoj dvorani Branimir u Koprivnici.