17.1 C
Srijeda, 1. svibnja 2024.

Košarka // Trešnjevka bolja od Koprivnice, pobjede mladih ekipa

Oslabljena “seniorska” ekipa Koprivnice u utakmici 5. kola A2 lige nije se uspjela oduprijeti Trešnjevci za koju nastupa nekoliko juniorskih reprezentativki. U domaćoj juniorskoj ligi postignuta je visoka pobjeda nad gošćama iz Bregi, a mlađe kadetkinje bile su odlične i pobijedile ekipu DHPG.

U utakmici 5. kola A2 lige sjever domaća Koprivnica dočekala je ekipu Trešnjevka 2009 II. Domaće su utakmicu počele oslabljene, bez bolesne kapetanice Ive Ilić, a nedostajalo je još nekoliko važnih igračica. U nedostatku glavnog organizatora igre, gošće su iskoristile početni loš protok lopte i već u prvoj četvrtini napravile prednost od 20 poena. U drugoj dionici domaće su zaigrale nešto bolji napad, ali uz loš obrambeni skok što su igračice poput Erjavec i Štirjan znale kazniti. Drugo poluvrijeme probudile su se domaće i napokon pokazale želju i borbenost, no zbog kobne prve četvrtine bilo je prekasno za preokrenuti utakmicu.

U nedjelju su koprivničanke u istom sastavu igrale utakmicu regionalne Z18 lige i za razliku od utakmice dan prije, od početka ušle opušteno i bez straha te prvu četvrtinu dobile čak 40:4. Sjajno je odigrala Valentina Šestak koja je na poziciji razigravača odlično zamijenila bolesnu Ivu Ilić, a svakako treba pohvaliti i Emu Markek te Jelenu Đukin koje su punile protivnički koš. Iako protivnik nije bio na toj razini da ozbiljnije zaprijeti našoj ekipi, ova pobjeda će svakako dići prijeko potrebno samopouzdanje među djevojkama koje sljedeći vikend gostuju u Osijeku kod Murse, u novom kolu ženske A2 lige.

Osim juniorki, utakmicu su odigrale i mlađe kadetkinje. Ova utakmica je bila prilika da zaigraju i one koje obično imaju manju minutažu, pogotovo mlađe koje su prošle godine “patile” protiv iste ekipe DHPG-a. Vidio se veliki napredak nekih djevojčica, a ovo je bilo i vatreno krštenje za Anu Gaži, koja je prvi put igrala protiv donedavno svoje ekipe. Bila je odlična sa 20 koševa, Jelena Triplat odigrala je kapetanski, obrambeno i napadački i postigla 23 koša. Najmlađe su bile prava napast za protivnice, na terenu su bile kao “osice”, svaka pohvala za Vandu, Mateju, Teu, Maju i Anju!

Seniorke ŽKK KoprivniceA2 ženska liga SJEVER: ŽKK KOPRIVNICA – ŽŽK TREŠNJEVKA 2009 II 54:77 (6:26, 14:22, 15:16, 19:13)

Koprivnica: Lončarek E. 9, Šestak G., Bagarić A. 5 (1×3), Čehok V. 22, Ilić M., Begić L. (cap) 7, Šestak K., Mihalić P. 7, Šestak V., Đukin J., Markek E. 4.; Trener: Laptuš M., Pomoćni trener: Vlahović V.

Trešnjevka: Erjavec K. 20 (1×3), Žabčić M. 3, Dobrić M., Galić M. 11, Gaura E., Štirjan I. 10 (2×3), Bilić L. (cap) 13 (1×3), Špoljar I. 2, Galić M. 16, Savić M. 2.; Trener: Kovač M.

Z18 liga: ŽKK KOPRIVNICA – ŽKK BREGI 123:20 (40:4, 26:4, 33:6, 24:6)

Koprivnica: Lončarek E. 7, Markek E. 27, Bagarić A. 5, Čehok V. 4, Ilić M. 2, Begić L. (cap) 11, Šestak K. 11(1×3), Mihalić P. 4, Šestak V. 21, Đukin J. 26(1×3), Vida N. 5., Trener: Laptuš M., Pomoćni trener: Vlahović V.

Bregi: Halavuk M. 2, Kovačić L. 4, Krstanović K. 4, Džanko D. 2, Harmadi I., Vujčić M., Polančec A. 4, Talan L., Glavinić P. 4, Šegrc L. (cap).;Trener: Crnjak D., Pomoćni trener: Krstanović M.

Z14 liga: ŽKK “Koprivnica” – ŽKK “DHPG” 100 : 23 (2:31, 11:20, 6:22, 4:27)

ŽKK “Koprivnica”: L. Jagušić 7 , D. Laljek 10, A. Gaži 20, V.Ž.-Henezi 3, J. Triplat 23, M. Kapetanić 2, A. Čavljak, Josipa Vrban 10, D. Kovačić 8, M. Babić 5, D. Kovačić 4, S. Delimar 8; Trener: Betlehem D.

ŽKK “DHPG”: K. Vida, V. Peić, M. Bali 13, M. Rumek, T. Ledinski 1, A. Felak, K. Široki 5, L. Jakupec 4, L. Čižmešija, N. Kovačić, V. Perić; Trener Golubić Ž.

Stotine navijača na tekmama

FOTO / Ludilo u polufinalu Kupa, stotine navijača bodrilo svoje, favoriti opravdali uloge

S jedne strane Ferdinandovac i Kalinovac, a s druge Tehničar Cvetkovec i Radnik Križevci. Među ove četiri momčadi tražit...