16.3 C
Subota, 27. travnja 2024.

Košarkaši Koprivnice bolji od đurđevačke Mladosti
K

Novo košarkaško prvenstvo A2 lige Sjever je krenulo. Staro društvo u ponešto izmijenjenim sastavima, natječe se za prvaka druge lige koji će se u kvalifikacijama boriti za ulazak u Prvu košarkašku ligu. Ove sezone u ligi se natječu i košarkaši Križevaca, donedavni prvoligaši, koji su odustali od Prve lige.

Tako se A2 liga sjever dodatno konsolidirala i ojačala. A koliko vrijedi svaka momčad vidjeti će se uskoro.

Košarkaši Koprivnice su se solidno pripremili za ovo prvenstvo, pripreme su odrađena kvalitetno, a uz Haluseka, Pintara i Paligača, momčadi se priključio i Pezelj, tako da su očekivanja trenera Koprivnice, Izeta Čaldareviča dosta velika, iako početak prvenstva nije bio baš sjajan.

Ovaj vikend igrano je drugo kolo prvenstvene A2 lige u kojem su se u Koprivnici sastali Koprivnica i Mladost iz Đurđevca. Obje ekipe izgubile su u prvom kolu od Križevačkih ekipa, pa su i jedni i drugi u ovom susretu tražili prvu pobjedu.

Koprivnički košarkaši, koja ne pamti kada su zadnji put pobijedili Đurđevačku Mladost nadali su se pobjedi pošto su ove godine ojačali momčad, a Mladost se uzdala u dosadašnju tradiciju i kvalitetu iskusnih igrača, naročito Janjčieva.

Koprivnica je u zanimljivoj utakmici iskoristila domaći teren, svoje prednosti i uz borbenu igru savladala iskusne goste, te osvojila prve bodove u novoj sezoni.

A tijek utakmice išao je ovako.

Čvrsti ulazak u utakmicu košarkaši Koprivnice su u startu pretočili u 10-tak koševa prednosti. Petorka Ivandić, Pezelj, Mihoković, Halusek i Antolić odigrala je dobru obranu i napadački onemogućila gostujuće glavne igraće, a sami su preko kontaranapada i dobrom igrom u protivničkom reketu stvarali dobre pozicije za šut.

Početnu prednost Koprivnice iz prve četvrtine ekipa Mladosti je u drugoj četvrtini gotovo anulirala tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 28:23 za domaću momčad. U tom razdoblju košarkaši Koprivnice puno su griješili i napravili previše pogrešnih dodavanja

U trećoj Koprivnice trener Čaldarević „budi” svoju ekipu, koja se dodatno angažirala u obrani i stvorila 15-tak koševa prednosti. Prednost koju su održali do kraja utakmice.

Gledatelji su uživali u borbenost koju su pokazali igraći i zdušno ih bodrili, tako da ako se ovaj borbeni duh ekipe i kvaliteta igra koju pokazuju održi, za očekivati je još ovakvih košarkaških večeri ove sezone.

Kod domaćih košarkaša istakli su se Antolić, Pezelj, Halusek i Ivandić dok je kod gostiju solidan bio Dautanec i Jančijev.

Koprivnica idući vikend gostuje kod jake ekipe Međimurja iz Čakovca,a za dva tjedna kod kuće dočekuje momčad Bjelovara.

KK KOPRIVNICA – KK MLADOST 76:61 (18:9, 10:14, 23:18, 25:20)

Bjelovar nadigrao Koprivnicu

Juniori Bjelovara, predvođeni odličnim Zadravcem, uvjerljivo su nadigrali vršnjake iz Koprivnice. Dok je Zadravec bio u igri igrači Koprivnice nisu imali šanse. Kada je bio na klupi određeno vrijeme, razlika u koševima je odmah padala. Kod Koprivnice šuterski raspoloženi Bajušić i R. Mihoković.

KK KOPRIVNICA – KK BJELOVAR 82:102

Pobjeda mlađih kadeta protiv Križevčana

U 3.kolu treća pobjeda mlađih kadeta.Po već ustaljenom rasporedu do poluvremena egal utakmica,u trećoj četvrtini odlična igra ekipe Koprivnice,razlika 20-tak koševa i pitanje pobjednika,za razliku od prošlog kola,je bilo riješeno.Kod Radnika bolji Kuprez,Srbljinović i Topljak,a kod Koprivnice četvorka starijih Igrić Matej,Kuzmić,Balaško i Mikor.

KK RADNIK – KK KOPRIVNICA 58:79