6.3 C
sportska večer u virju

Košarkaši Podravca na krilima Stefana Zadravca razmontirali Karlovčane, Gigantice loša posljednja četvrtina koštala bodova

Jako važna utakmica za Podravac igrala se u 19.30 sati, 14. kolo Prve muške lige između Podravca i Šanac Karlovca. Obje momčadi sa četiri pobjede dijele osmo mjesto ljestvice, te se nalaze u zoni ispadanja.

U virovskoj Školsko-športskoj dvorani danas su igrane dvije prvoligaške košarkaške utakmice. Prvo su u 17 sati na parket izašle žene Podravac Giganta kako bi odigrale susret protiv Plamena iz Požege u sklopu Prve košarkaške lige za žene sastaju, a u 19.30 sati u Prvoj muškoj ligi igrali su seniori, domaći Podravac i Šanac Karlovac.

Susret Prve ženske lige odlučivao je o poretku na prvenstvenoj ljestvici. Gigantice su nakon 14 odigranih kola bile pete sa sedam pobjeda, a Požega je bila deveta sa pet pobjeda. Domaćim djevojkama preostalo je opravdati status favorita, što ipak nisu uspjele. Već nakon prve četvrtine bilo je 20-15 za domaće košarkašice, dok je druga četvrtina za obje momčadi bila loša, zabijeno je samo 11 koševa, 6 domaćih i 5 gostujućih.

U posljednjoj četvrtini gošće iz Požege namjestile su nišanske sprave i povele 48-52, a domaće košarkašice to nisu uspjele preokrenuti. Završilo je 52-63 za Požežanke. Najbolja kod domaćih bila je Valentina Šimunić s 17 poena, 5 asistencija i 7 skokova.

Ipak, puno važnija utakmica za Podravac igrala se u 19.30 sati, 14. kolo Prve muške lige između Podravca i Šanac Karlovca. Obje momčadi sa četiri pobjede dijele osmo mjesto ljestvice, te se nalaze u zoni ispadanja. Obje ekipe trebale su pobjedu u ovoj utakmici kako bi bile barem korak bliže osiguravanju opstanka u Prvoj ligi.

Krenuli su domaćini uraganski, te su obje četvrtine i prvo poluvrijeme pripali košarkašima Podravca. Rezultat na poluvremenu govori sve, bilo je 53-27. U drugom poluvremenu Virovci su održavali stečenu prednost te utakmicu mirno priveli kraju. Posljednja četvrtina također je pripala domaćim košarkašima efektnim rezultatom 29-10. Nakon 40 minuta bilo je 105-59 za Podravac.

Prvo ime susreta bio je Stefan Zadravec, imao je 24 postignutih poena, 8 skokova i 6 asistencija.